ЯК ВИЖИТИ ЗАКЛАДАМ КУЛЬТУРИ БЕЗ ДЕРЖАВНИХ СУБВЕНЦІЙ?


Нещодавно ВРУ ухвалила у першому читанні важливий законопроєкт №4318 «Про внесення змін до Закону України "Про культуру" щодо загальних засад надання населенню культурних послуг».

До другого читання народна депутатка Ірина Констанкевич з колегою Тарасом Батенком підготували низку правок. Зокрема, запропонували аби фінансування надання базового набору культурних послуг здійснювалося за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенції на культурні послуги.

Ірина Констанкевич коментує: «Ця ініціатива народилася в нас на окрузі. Відвідуючи наші поліські райони, ми бачимо скільки незакритих питань у культурі: це і зарплати, і відсутність ремонтів, опалення, необхідного технічного обладнання та апаратури. Без підтримки держави складно буде вижити. Але як складно буде і державі без культури. Хтозна кому гірше?!!!»

Будинки культури та сільські клуби – головні осередки, навколо яких існує культурне життя в сільській місцевості. Жителі великих міст мають більше можливостей для отримання культурних послуг.

Тому гостро стоїть питання розвитку та підтримки культурних послуг саме у сільських територіях і особливо в умовах децентралізації.

За даними сайту «Децентралізація», мережа клубних установ в сільській місцевості становить понад 16000, 80% з яких – сільські клуби. Будинки культури часто єдине місцем дозвілля та творчого розвитку для дітей та дорослих.

Отримувати щомісячні повідомлення

ФАКТИ

За результатами аналізу порталу «Слово і Діло» Ірина Констанкевич – серед числа найактивніших законотворців.

© 2020-2021 by IMK.