ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: БЮДЖЕТ ШКОЛИ – 50 МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ У РІК


Торік в Україні збудували лише одну школу. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомила народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич. Днями нардеп побувала у школі американського міста Рамсей штату Нью-Джерсі. 

Ірина Мирославівна була приємно вражена фінансуванням навчального закладу, яке забезпечується суто із податків жителів міста.

«Бюджет школи, у якій навчаються 850 учнів, складає 50 мільйонів доларів у рік. Держава не дає й копійки. Зарплата молодого вчителя 50 тисяч доларів у рік, далі –100 тисяч. Але найголовніше – все для учнів: спортзали, сучасні класи, лабораторії, технічні майстерні ( до речі, в одній з них школярі практикують на авто Mercedes), персональні лептопи за кошти школи. Це усе тут звичайні речі. В США освіта дійсно пріоритет реальний, а не декларативний», – наголошує Ірина Констанкевич.


Також нардеп додає, що ця школа збудована ще у 30-х роках минулого століття, як і багато інших навчальних закладів США. За словами одного із випускників закладу, у часи великої американської депресії будували школи і дороги. Час довів, що інвестиції правильні.


Довідково: Народний депутат України Ірина Констанкевич взяла участь у візиті до США,організованому Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя». Мета поїздки – ознайомлення з організацією системи юридичної освіти, правничої професії та верховенством права у дії. Делегація з України побувала у трьох юридичних школах США – Центрі права Університету Джорджтаун, Університету штату Вірджинія у Шарлотсвіллі та Університету імені Вашингтона та Лі.