Ірина Констанкевич: Більшість українців не зможе скористатися безвізом через бідність


Очікуване рішення про надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом не принесе бажаного відчуття полегшення, адже багатьом українцям не вдасться скористатися ним через бідність. Про це 6 квітня в ефірі парламентського телеканалу «Рада» заявила народний депутат з УКРОПу Ірина Констанкевич.

«Для більшості українців це не стане вирішенням їхніх матеріально-економічних проблем. До 90% громадян не зможуть скористатися цими можливостями», – зауважила Ірина Констанкевич. Нардеп зазначила, що безвізовий режим має стати вікном можливостей для молодих людей, які навчаються і хочуть побачити світ. Однак головним пріоритетом для влади, як і раніше, має залишатися вирішення економічних питань та реформування країни. З цим, наприклад, безпосередньо пов'язана діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції, яке фактично зірвало дві хвилі електронного декларування. Відомство не довело розпочаті справи до кінця на 99%, проте його керівництво й далі продовжує наполягати на «революційності» своєї роботи.

За словами Ірини Констанкевич, депутати мали б значно раніше звернути увагу на бездіяльність НАЗК, адже Верховна Рада повинна не лише ухвалювати закони, а й стежити за їхнім виконанням. Якщо керівник такої інституції заявляє про неспроможність навести лад у своїй команді, то виникають питання передусім щодо його компетентності. Рішення, яке налагодить роботу НАЗК, слід знайти в найкоротші терміни. «Позиція має бути консолідованою та дуже категоричною, адже це напряму пов'язано з реалізацією реформ, які ми всі так відстоювали і за які боролися», – підкреслила представниця УКРОПу.