top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ВЕРХОВНА РАДА ЗРІВНЯЛА ПРАВА ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ НА ВІЙСЬКОВІЙ СЛУЖБІ


Верховна Рада розширила права жінок при проходженні військової служби. Надання рівних можливостей для військовослужбовців обох статей передбачене законопроектом № 6109 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях». Парламент ухвалив документ у другому читанні на пленарному засіданні 6 вересня.

Співавторка законопроекту, народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич зазначила, що досі чинне законодавство дискримінувало жінок на військовій службі.

Нардеп зауважила, що досі контракт на проходження військової служби могли укладати жінки віком від 18 до 40 років. Водночас для чоловіків таких обмежень не існує. На додачу, чинне законодавство дозволяє військовозобов’язаним жінкам залишатися в запасі другого розряду тільки до 50 років.

На думку укропівки, такий стан справ нівелює досягнення жінок на військовій службі, адже, незалежно від отриманого військового звання, всі вони змушені йти у відставку при досягненні визначеного законом віку. З огляду на те, що чоловіки можуть проходити військову службу у запасі на 15 років довше – до 65-річного віку, жінки мають менше можливостей здобувати чергові військові звання. Через це представниці жіночої статі зазвичай отримують нижчі пенсії, адже, згідно з законом, їхній розмір залежить саме від звання.

«Це упереджене й несправедливе ставлення, яке необхідно виправляти. Саме для цього й було підготовано наш законопроект. Документ має зняти вікові обмеження та дозволити жінкам займати військові посади на рівні з чоловіками», – наголосила парламентар.

За її словами, законопроект є особливо актуальним в умовах війни з Російською Федерацією. За п’ять років збройної агресії чимало жінок вирушили боронити власну країну від окупантів, усі вони заслуговують на належне ставлення з боку держави.

«На військовій службі зараз перебуває дуже багато жінок, які прийшли в армію за покликом серця й патріотизму. Вони прагнуть припинити війну і встановити мир, здобувши перемогу», – підкреслила нардеп.

Рівні умови військової служби чоловіків і жінок є одним із основоположних стандартів НАТО. Приміром, міністерство оборони США дозволило жінкам служити на будь-яких військових посадах у 2015 році, Ізраїль – у 2000-му. А ось у Норвегії аналогічний закон ухвалили ще у 1985 році.

«У багатьох розвинених країнах з високим рівнем обороноздатності таких обмежень давно немає. Натомість Україна досі залишалася у «совковому» коридорі», – додала Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page