top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ НАУКИ І ОСВІТИ


Більшість місцевих бюджетів наразі не спроможні профінансувати утримання закладів передвищої освіти у регіонах. Про це на розширеному засіданні комітету Верховної Ради з питань науки і освіти заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.


«Те, що зараз ОДА змушені утримувати коледжі й технікуми, стало для них великими випробовуванням. Ми маємо успішну картину з фінансуванням далеко не в усіх регіонах», – зауважила нардеп.


За її словами, деякі області, приміром, Полтавська чи Миколаївська, самостійно покривають до 60-90% видатків на утримання училищ і технікумів. З іншого боку, Луганській ОДА нині не по силах фінансувати навіть два навчальні заклади. У Чернівецькій області дефіцит коштів сягнув 7 мільйонів.

Нардеп зазначила, що така диспропорція існує не тільки через різні рівні доходів областей, а й тому, що наповнення місцевих бюджетів жодним чином не корелюється з кількістю навчальних закладів І-ІI рівня акредитації, які історично існують на тій чи іншій території.


Парламентар також відзначила відсутність належної системи управління й адміністрування в галузі передвищої освіти. До вересня 2016 року у структурі профільного міністерства функціонував спеціальний відділ, який курував діяльність закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації. Нині ж жодного такого підрозділу у відомстві не існує.


«На цьому перехідному етапі необхідно мати департамент, сектор чи відділ, який здійснюватиме аналітичне, науково-методичне та інші види керівництва», – додала укропівка.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page