top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ ФУНДАЦІЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ


Народний депутат Ірина Констанкевич на запрошення Фундації культурної спадщини взяла участь у звітній конференції за 2017 рік у Варшаві. 

Найбільший об’єкт, який фінансується Фундацією за кордоном - це Колегіальний костел Святої Трійці в Олиці. Кошти, які витратили поляки на реставрацію, ремонти - мільйони гривень. 

«Не хочу вкотре повторювати, потрібно дякувати за відновлення архітектурної пам’ятки спільної духовної історії наших народів, потрібно розуміти, що це в найближчому майбутньому стане осередком туризму, активізує життя Олики, Волині, принесе кошти в місцеві бюджети, створюватимуться нові робочі місця - хтось скаже, які очевидні речі! Так, але не для волинських чиновників. Отож, не називаю прізвища, але, як слушно написав відомий журналіст Василь Недільський, «Уся Україна проходить випробовування Оликою», - зауважила Ірина Констанкевич.

За словами голови Фундації культурної спадщини пана Міхела Лащовскі, відкриття відреставрованого костелу планується на 2020 рік. Нинішнього року тут мають намір зробити фасад, територію навколо костелу і вівтар. Довідково: Троїцький костел – це справжній архітектурний шедевр, розташований у селі Олика Волинської області. Він вражає своєю красою, таємничістю та величчю. Не дарма його вважали одним із найкрасивіших храмів Речі Посполитої.Comments


bottom of page