top of page

Ірина Констанкевич вимагає відремонтувати аварійні дороги 23-го округу


Громади Ківерцівського, Камінь-Каширського, Маневицького та Любешівського  районів нарікають на стан автомобільних доріг місцевого значення. У багатьох селах тут дороги, як решето: яма на ямі. Періодично, як і по всюди в Україні, їх латають клаптиковим методом. Та, як показує практика, такого «дієвого» ремонту не вистачає навіть на сезон.

Щодо проведення у 2020 році ремонтних робіт автомобільних доріг загального користування місцевого значення у районах 23 округу народний депутат України Ірина Констанкевич скерувала депутатський запит до т.в.о. голови Волинської облдержадміністрації Олександра Киричука.

«Зокрема, у Камінь-Каширському районі необхідно завершити розпочатий у 2018-19 рр. ремонт дороги О 030428 Камінь-Каширський – Полиці – Оленине – Рудка Червинська – /Р-14/ на відрізку протяжністю 4 км між населеними пунктами Полиці та Гута-Камінська. Дорога з’єднує 13 сіл з районним та обласним центром, тому є надважливою для всіх населених пунктів Гуто-Боровенської ОТГ, Полицівської та Піщанської сільських рад», – йдеться у запиті.

Також нардеп звертає увагу на потребу у капітальному ремонті наступних доріг у Камінь-Каширському районі:

– С 030402   Личини – Запруддя – Карасин на ділянці Запруддя – Радошинка – Карасин.

– О 030427 Видерта – Ворокомле – Залаззя – Бихів – Т-03-08 на ділянці Видерта – Ворокомле.

У Ківерцівському районі люди скаржаться на стан атомобільної дороги О 030531 Журавичі – Тростянець – Хопнів – Словатичі – Суськ – Ківерці – /Р-14/, яка забезпечує сполучення між 12 населеними пунктами двох об’єднаних територіальних громад – Ківерцівської та Тростянецької, а також Журавичівської сільської ради.

Жителі громад смт. Олика, сіл Метельне та Личани вимагають невідкладного капітального ремонту дороги /Н-22/ – Олика – Личани (на Пітушків).

Упродовж 2017-2019 років Ірина Констанкевич неодноразово зверталася до  Волинської облдержадміністрації щодо цієї проблеми. В одній відповіді йшлося,  що цей об’єкт включений до переліку доріг для першочергового ремонту, в іншій повідомлялося, що на дорозі планують здійснити поточний дрібний ремонт за кошти, передбачені на поточний дрібний ремонт у Ківерцівському районі, із запланованим обсягом фінансування 700 тис. грн. Однак ремонтні роботи так і не проводилися. Через таку ситуацію жителі громади налаштовані радикально.

У Любешівському районі невідкладного капітального ремонту потребують автомобільні дороги:

  • О 030427 Видерта – Ворокомле – Залаззя – Бихів – Т-03-08 на ділянці Залаззя – Бихів – /Т-03-08/;

  • О 030959 Любешів – Підкормілля – /Р-14/.

У Маневицькому районі чимало скарг місцевих жителів надходить щодо стану дороги О 031379 Рожище – Носачевичі – Луків – Колки – Р-14 – /Т-18-02/ – Калинівка – Гораймівка – Майдан Липненський. У поточному році влаштовано 2,5 км асфальтобетонного покриття між селами Старосілля і Годомичі, але необхідно продовжити у наступному 2020 році розпочатий ремонт. Також потребує капітального ремонту відрізок цієї ж дороги, який сполучає  Колки та Рудники.

Окрім того, громади Маневицького району та Колківської селищної ради постійно звертаються з проханням здійснити капітальний ремонт таких автомобільних доріг загального користування місцевого значення:

  • О 031170 Колодії – Велика Ведмежка – /М-07/ – Старий Чорторийськ на ділянці Цміни - /М-07/;

  • С 031128 Грузятин – Боровичі.

«Проблеми цих доріг не можливо вирішити за рахунок видатків на експлуатаційне утримання або за рахунок поточного дрібного ремонту, тому вони потребують здійснення якісного капітального ремонту», – зазначається у документі.

Зважаючи на вище викладене, Ірина Констанкевич просить у запиті:

– доручити відповідним структурним підрозділам вивчити зазначені вище проблеми, провести обстеження вказаних ділянок доріг для встановлення обсягу та планування ремонтних робіт.

– включити до переліку об’єктів, фінансування яких у 2020 році здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, капітальний ремонт зазначених автомобільних доріг.

– передбачити достатнє фінансування на здійснення капітального ремонту вказаних вище автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

«Безнадійно говорити про ефективність реформ децентралізації, коли в селах так і немає елементарного транспортного сполучення, коли через розбиті дороги до школи чи лікарні, кілька кілометрів – це щоденне випробування для місцевих мешканців», – додала нардеп.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page