top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ВИМАГАЄ ВІД УРЯДУ ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА СЛАВНОЗВІСНУ ОЛИКУ


Сьогодні у стінах Верховної ради відбувся брифінг народного депутата України Ірини Констанкевич разом із представниками місцевої влади головою Ківерцівської районної ради Олександром Гурським, заступником голови Віталієм Протасюком, керуючою справами Ольгою Ярощук аби привернути увагу уряду до історико-культурної спадщини селища Олика, що у Ківерцівському районі.

У той час, коли в країні з’являється все більше негативної дискредитуючої інформації про владу, про розкрадання бюджету, про зловживання, про мародерство під час війни, є теми, які єднають всіх українців – це наша національна спадщина, яка ідентифікує нас як українців. На Волині є своєрідна перлина, яка притягує краєзнавців, дослідників, туристів – це славнозвісна Олика. У невеликому містечку із майже 9 століттями історичного життя цінні пам’ятки минулого: колегіата Святої Трійці, костел Петра і Павла, замок Радзивилів та інші. Однак, уряд України воліє не помічати Олики, у той же час уряд сусідньої Польщі вкладає гроші у реставрацію цих пам’яток як спільного надбання кількох народів: українців, поляків, литовців, білорусів.

Від 2013 року в реставрацію Колегіати Святої Трійці в Олиці було вкладено понад 4 мільйони злотих, а це майже 30 мільйонів гривень.

«Я звертаюсь до уряду та Волинської ОДА, щоб вони були більш уважними у визначенні пріоритетів фінансування та включення цих пам’яток до переліку ремонтно-відновлювальних, реставраційних робіт уже у 2019 році», - зазначила Ірина Констанкевич.

Підтримали нардепа і представники влади Ківерцівського району.

 «Сучасне завжди на порозі з минулого в майбутнє, тож ми маємо сьогодні зберегти те надбання, щоб передати нашим нащадкам. Світовий досвід і практика свідчать, що занепад культури до духовного розвитку нації призводять до невідворотних втрат», - зауважив голова Ківерцівської районної ради Олександр Гурський.

До слова, в Олиці концентрується сім пам’яток національного значення: родовий замок Радзивилів, костел Святих Петра й Павла, велична колегіата Святої Трійці, Луцька Брама, Стрілецькі церкви та інше. Керівництво Ківерцівського району спільно з депутатським корпусом Волинської обласної ради відгукнулися на звернення народного депутата України Ірини Констанкевич та роблять все для того аби створити на базі Олики історико-культурний заповідник.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page