top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: «ВКОТРЕ ПОСТАЄ ПИТАННЯ, ЧИ СПРОМОЖНА ВИКОНАВЧА ВЛАДА НАЛЕЖНО ОСВОЮВАТИ КОШТИ З Д


Рахунки управління капітального будівництва арештовані. Про це повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook депутат Волинської обласної ради Михайло Імберовський. Як стало відомо, арешт наклали через непогашення управлінням капітального будівництва облдержадміністрації кредиторської заборгованості в загальній сумі 68,7 тисячі гривень, що утворилась 1 січня 2013 року на двох об’єктах, які фінансувались за рахунок коштів із державного фонду соцеконому.

Що ж далі і яка доля чекає на об’єкти будівництва, замовником яких є УКБ волинської ОДА. Ситуацію прокоментувала народний депутат Ірина Констанкевич.

«Вкотре постає питання про те, чи спроможна виконавча влада на обласному рівні освоювати як належить кошти державного бюджету, тобто вчасно, якісно, результативно і без зловживань. Чи готова виконавча влада на місцевому рівні реалізовувати політику децентралізації, як це задумувалося в її основних концептуальних засадах?! Висновки вітчизняних експертів та зовнішніх спостерігачів суголосні у тому, що в реальності стався розрив між деклараціями і спроможністю влади осилити виклики і завдання економічного, соціального, політичного життя в Україні (не в залежності від того скільки грошей, позик, кредитів надається). А щодо конкретного випадку - це безвідповідальність місцевих чиновників. Їм не болить так з трудом зароблена гривня, їм не важливо, чи збудують школу, садочок, поремонтують дорогу... Не болить!», - наголосила нардеп.

Депутат обласної ради Михайло Імберовський звернувся з пропозицією до голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці, аби погасити цю заборгованість з обласного бюджету. 

«В управлінні капітального будівництва кажуть, що зможуть закрити цю заборгованість лише в травні, а що робити забудовникам до травня, відповідно і збиваються графіки. Бюджетне законодавство дозволяє нам зробити це за кошти обласного бюджету, бо заборгованість по соцеконому, це заборгованість місцевих бюджетів», - зауважив Михайло Імберовський.

Нагадаємо, що це вже не перший скандал, в який втрапило управління капітального будівництва Волинської облдержадміністрації. Так, у листопаді 2017 року двом чиновника управління капітального будівництва оголосили підозру у розкраданні грошей під час будівництва другої лінії оборони у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.

Comentarios


bottom of page