top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ВЛАДА МАЄ ПІДТРИМАТИ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНИНА, А НЕ ДОТИСКАТИ ЙОГО


Народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич переконана, що влада повинна підтримувати українських селян дотаційно.

Про це вона заявила під час прямого ефіру на телеканалі «Аверс».

За словами народного депутата, в сільського населення Волині і України загалом, одним із основних засобів прибутку є здача молока заготівельникам. Проте монополісти платять копійки за цей продукт. 

«Аби якось вирішити ситуацію, я звернулася до Антимонопольного комітету. Там мені відповіли, що ця установа не може регулювати ціну на молоко, а лише може впливати певними штрафами та санкціями на порушників. Наприклад, триває розслідування щодо двох фірм – «Радивилівмолоко» і «Дубномолоко» щодо систематичного планованого заниження цін. Коли процес розслідування буде закінчений, вестимуться санкційні дії щодо цих двох молокозаводів», – розповіла нардеп.

Ірина Констанкевич зазначила, що унеможливлення спекулювання цінами на молоко від великих фірм можна досягти лише законодавчим шляхом.

«Я звернулася до голови Верховної Ради Андрія Парубія, аби законопроект № 2089 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села» поставили на голосування. Проте Парубій вкотре проігнорував моє звернення. Цей законопроект пройшов перше читання в Парламенті і лежить в комітетах вже два роки – з 2015-го. Згідно цього документу, ціна на молоко другого ґатунку (саме те, яке здають селяни) не може бути нижчою певного фіксованого рівня. Це дасть можливість уникнути спекуляцій, – наголошує народний депутат. – Я вважаю, що треба створювати цільові державні програми на підтримку одноосібних фермерів, які займаються молоком. Мають бути дотації, мають бути виділені кошти. Треба допомагати людям з придбанням обладнання, бідонів. Потрібно підтримати українського селянина, а не дотискати його».

Comments


bottom of page