ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: "ВОЛНОВАХА НАВІК ВКАРБУВАЛАСЯ В ІСТОРІЮ ВОЛИНІ"


Рівно чотири роки тому, 22 травня 2014 року неподалік міста Волноваха Донецької області відбувся бій 51-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України із проросійськими бойовиками угруповання «ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ВІДСТОЮЄ ІНТЕРЕСИ АТОВЦІВ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ

Втрати ЗСУ в цьому бою стали найбільшими від початку антитерористичної операції та взагалі за історію української армії до того часу.

Загалом загинуло 18 бійців 51 ОМБР, ще близько 30 отримали поранення. Багато з тих, хто вижив, лікуються й досі.

У 2015 році волонтери виготовили пам’ятну меморіальну плиту з іменами загиблих, яку встановили на місці побоїща під Волновахою.

Коли емоції вже втишилися, а непроста історія подій на 10-му блокпосту до сьогоднішніх днів до кінця не почута – саме час говорити. Говорити прямо і щиро, спокійно і врівноважено, відтворюючи в пам’яті кожен спогад мерехтливими кадрами хроніки весни 2014-го, коли все тільки починалося...

10-й блокпост, Волноваха, 13 смертей відразу… Це був «чорний день» в історії Волині, сьогодні цю сторінку не перегорнути… не забути…

Вже незабаром тут розпочалося будівництво храму. Храм Святого Миколая у Волновасі - освятять сьогодні 22 травня. Будівництво комплексу у Донецькій області започаткували волиняни - в пам`ять про загиблих воїнів 51-ої окремої механізованої бригади. Долучилася до хорошої ініціативи і народний депутат Ірина Констанкевич.

«Символічно, що саме сьогодні відбудеться освячення храму Святого Миколая Чудотворця, будівництво якого змогло об’єднати сотні та тисячі волинян. Я дуже рада з того, що мені вдалося долучитися до хорошої ініціативи, адже Волноваха навік вкарбувалася історію Волині і це був наш обов’язок перед тими хлопцями, які одними із перших поклали своє життя на вівтар незалежності та територіальної цілісності України», - зауважила Ірина Констанкевич.

Через парламентський тиждень Ірина Констанкевич не змогла поїхати на відкриття храму, однак запевнила, що при нагоді обов’язково там побуває.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook