ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ДЕПУТАТСЬКА НЕДОТОРКАННІСТЬ ПОВИННА БУТИ ЗНЯТА


Народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич переконана, що в Україні депутати мають надто широкі права завдяки недоторканності.

Про це вона заявила під час прямого ефіру на телеканалі «Аверс».

Так, статтею 80 Конституції України народним обранцям парламенту гарантується депутатська недоторканність. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Крім того, народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

«В Україні надто широкі права, які надаються депутатам і які не обмежують діяльність в правовому полі. Тобто, людина може здійснити правопорушення, але депутатська недоторканність дає їй можливість лишитися не покараною. Моя позиція категорична: усі, хто вчиняє злочини, повинні відповідати перед законом. Тому, якщо є факт встановлення такого правопорушення, потрібно знімати недоторканність», – заявила Ірина Констанкевич.

Свою позицію народний депутат задекларувала тим, що стала співавтором законопроекту щодо внесення змін у Конституцію України про зняття депутатської недоторканності. Проект закону зареєстрований у Верховній Раді.