В Україні потрібно якнайшвидше запровадити комплексну програму підтримки людей з особливими потребами. Про це заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич. За словами парламентаря, 6 вересня Верховна Рада зробила перший крок у цьому напрямку, ухваливши законопроект, який забезпечить право дітей з особливими потребами на здобуття якісної освіти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ВЕРХОВНА РАДА ЗРІВНЯЛА ПРАВА ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ НА ВІЙСЬКОВІЙ СЛУЖБІ
Йдеться про проект закону № 8556 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг», який було підготовлено за співавторства укропівки.
«Цей законопроект має не лише освітній і соціальний зміст – у ньому закладено гуманістичний характер. Документ вносить зміни до головних законів, які регулюють освітній процес дітей з особливими потребами. Держава має контролювати виконання вимог законопроекту й виділяти кошти для їхньої реалізації», – зазначила Ірина Констанкевич.
Законопроект має забезпечити право дітей з особливими потребами навчатися за допомогою найбільш придатних для них методів і способів спілкування – приміром, отримувати інформацію жестовою мовою або шрифтом Брайля.
Крім того, документ зобов’язує школи та дошкільні заклади формувати інклюзивні або спеціальні класи й групи для таких учнів на підставі письмового звернення одного з батьків чи опікуна. В одній групі зможе навчатися не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами. За роботу в інклюзивних класах педагогічні працівники отримуватимуть 20% доплати.
«Цей законопроект поклав лише початок. Далі необхідно залучати кошти під широкі програми підтримки людей з особливими потребами. Держава має подбати хоча б про головне – спеціально облаштовані приміщення, вільний доступ до магазинів, театрів, музеїв, транспорту тощо. Ці речі вже давно звичні в усьому світі, але досі не є такими в Україні», – зауважила Ірина Констанкевич.
Водночас вона підкреслила, що кошти на реалізацію таких програм мають виділятися з державного бюджету, адже доходів на місцях для цього, на жаль, недостатньо.
Читайте новини на нашій сторінці у Facebook
Commentaires