top of page

Ірина Констанкевич: Децентралізація пробуксовує в сільській місцевості


Народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич увійшла до міжфракційного об’єднання «Децентралізатори», учасниками якого станом на 26 лютого є 13 народних депутатів.

Як заявила під час презентації об’єднання представниця «Українського об’єднання патріотів», метою нардепів є сприяння завершенню реформи децентралізації в Україні.

«Ми маємо великі плани щодо законодавчого забезпечення і практичного втілення цих норм у життя, а також у контролі виконання законодавства. Сподіваюся, що децентралізація як ідея, як практичний досвід, матиме перспективу. Тому ми за децентралізацію як перспективу для України», – зазначила вона.

За словами Ірини Констанкевич, наразі найбільші проблеми із завершенням цієї реформи наявні в селах та невеликих населених пунктах.

«Як народний депутат-мажоритарник я постійно відвідую свій виборчий округ. А це переважно села, невеликі населені пункти. Хочу сказати, що децентралізація в столиці виглядає як успішний проект, за яким ідуть великі гроші, і щодо цього звучать «гарні» звіти. Натомість на практиці децентралізація в сільській місцевості пробуксовує», – зауважила Ірина Констанкевич.

Водночас нардеп від УКРОПу підкреслила, що причиною цього є саме відсутність повного законодавчого забезпечення.

«Щоб децентралізація як сучасна та потужна реформа відбулася на 100%, потрібне ще повне законодавче забезпечення. Його наразі немає. Внаслідок цього ми бачимо, що на місцях є проблеми з освітою, зокрема із загальноосвітніми закладами та позашкіллям. Ми бачимо велику проблему з передачею земель новоствореним ОТГ», – наголосила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comentarios


bottom of page