top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ДЛЯ ВОЛИНІ БЮДЖЕТ-2018 БУДЕ НЕОПТИМІСТИЧНИМ


Бюджет-2018 у волинян викликає песимізм. Про це говорили у Луцьку під час Регіональної платформи з розвитку місцевого самоврядування «Про вдосконалення механізмів законодавчого регулювання бюджетних відносин на 2018 рік». ЇЇ організувало Волинське регіональне відділенням Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який втілюють за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. 

Цей захід мав на меті, забезпечення підтримки прийняття законодавства, спрямованого на вирішення проблем місцевого самоврядування.

Виконавчий директор Волинського регіонального відділення АМУ Богдан Самойленко наголосив, що напрацьовані пропозиції щодо Держбюджету на 2018 рік передадуть народним депутатам України. 

Головна проблема запропонованого бюджету – коштів, які там передбачені, недостатньо для виконання місцевими органами влади делегованих урядом повноважень. Обсяг недофінансування за освітньою субвенцією прогнозується 13,3, за медичною – 7 мільярдів гривень. Водночас чимало фінансових зобов’язань отримають обласний та місцеві бюджети. Зокрема, до прикладу, лише на Волині 10 закладів І-ІІ рівня акредитації «перекладаються» на обласний бюджет. 

Також уряд пропонує фінансувати пільги населенню за житлово-комунальні послуги, а також погашення заборгованості по таких послугах, що утворилася за минулі роки, здійснювати за рахунок місцевих бюджетів. 

Участь у дискусії взяла і народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич. Вона наголосила на важливості думок експертів під час формування проекту головного фінансового документу країни. 

«Бюджет – предмет серйозної фахової розмови економістів, фінансистів, які можуть дати належну експертну оцінку. Для Волині бюджет може бути неоптимістичним, бо деякі новації створять проблеми для області, яка не має розвиненої промисловості», – зауважила нардеп.

Ірина Констанкевич також розповіла, що серед нових трансфертів, які пропонуються у бюджеті 2018 – підтримка програми «Нова українська школа». Зокрема, в її рамках пропонують оплачувати підручники, перекваліфікацію вчителів та програмне забезпечення для початкової школи. Однак, за словами нардепа, механізм розподілу цієї дотації поки що до кінця не зрозумілий.

Comments


bottom of page