top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ЗАВДЯКИ УКРОПУ ВЕРХОВНА РАДА МОЖЕ ПЕРЕРАХУВАТИ ПЕНСІЇ ГРОМАДЯНАМ


Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні законопроект УКРОПу щодо підвищення пенсій громадянам, які мають сорок і більше років страхового стажу.

Проект закону № 8187 «Про внесення змін до статті 25 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо належного пенсійного забезпечення осіб, які мають 40 і більше років страхового стажу» напрацювали народні депутати від УКРОПу Ірина Констанкевич, Тарас Батенко, Віктор Шевченко, Валентин Дідич, Олександр Дубінін, Віталій Купрій спільно з представниками інших політичних сил.

«Законопроект повинен вирішити проблеми великої кількості людей, які мають стаж сорок і більше років, проживають переважно у сільській місцевості й отримують мізерну пенсію», – заявила співавтор документа Ірина Констанкевич.

Водночас профільний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити в першому читанні альтернативний законопроект, який містить дещо розширений перелік осіб, чия пенсія має бути підвищена. При підготовці до другого читання обидві ініціативи будуть об'єднані в єдиний доопрацьований документ.

«Рішення комітету є справедливим. Депутати від УКРОПу по суті виступили не тільки ініціаторами обговорення проблем людей, яких дискримінували, – ми повернулися до розмови про те, що треба відновити соціальну справедливість щодо громадян, праця яких не була оцінена державою», – зауважила нардеп.

За словами Ірини Констанкевич, законопроект УКРОПу пропонує змінити формулу нарахування пенсій для громадян з сорокарічним стажем. Коефіцієнт нарахування виплат має підвищитися з нинішнього 1% до 1,35%. У разі ухвалення документа підвищені пенсії одержать передусім мешканці сільської місцевості, які все життя працювали за мізерні заробітні плати.

«Цих людей двічі надурили – спочатку коли їм все життя платили низькі зарплати, а потім – коли «добили» низькими пенсіями. Це несправедливо», – наголосила Ірина Констанкевич.

Незважаючи на позитивне рішення профільного комітету, представники Міністерства соціальної політики виступити проти підвищення пенсій для громадян з сорокарічним стажем. У відомстві звично послалися на брак коштів.

«Настав час називати цю установу «міністерством асоціальної політики». Мінсоцполітики не може не розуміти глибини проблем, які вони самі ж створюють. 70% українців живуть за межею бідності, а тому не задоволені діями центральної, законодавчої та виконавчої влади», – додала парламентар.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Kommentare


bottom of page