top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ЗАКОН ПРО ПРОФТЕХОСВІТУ МАЄ БУТИ ЕФЕКТИВНИМ ДЛЯ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ


3 липня народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич взяла участь у робочому засіданні щодо розробки законопроекту «Про професійну (професійно-технічну) освіту» за участі представників Міністерства освіти і науки та депутатського корпусу. Під час зустрічі представники профільного міністерства презентували основні позиції майбутнього документа.

«Ми маємо спільне бачення цього законопроекту по базових позиціях – в його основі має бути українська людина та інтереси освітян і роботодавців. Нам треба узгодити місце професійної і професійно-технічної освіти в умовах децентралізації, ринкової економіки, дерегуляції, масової міграції молоді за кордон та безгрошів'я в країні», – заявила Ірина Констанкевич.

За словами нардепа, робоча група має підготувати законопроект до 1 вересня, після чого він пройде обговорення в експертному середовищі. Вже у жовтні документ мають розглянути на базі профільного парламентського комітету. Таким чином майбутній закон повинен регламентувати професійну освіту вже з 1 вересня наступного року.

«Я сподіваюся, що коли працюватимемо над текстом законопроекту і проговорюватимемо всі його статті, то прийдемо до такого варіанту, який буде ефективним для розвитку української економіки», – додала укропівка.

У свою чергу, керівник робочої групи з розробки законопроекту, заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей зазначив, що законопроект про професійну (професійно-технічну) освіту також повинен справедливо врегулювати питання фінансування таких закладів освіти в умовах децентралізації. Крім того, нове законодавство має зацікавити підприємців готувати майбутніх робітників на власній матеріально-технічній базі.

«Нам необхідно знайти таку стратегію, коли виграють і освітяни, і підприємства, і роботодавці. Співпраця з бізнесом – це питання формування професійних стандартів», – зауважив Павло Хобзей.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page