top of page

Ірина Констанкевич: Закон про фахову передвищу освіту відкриє вікно можливостей для технікумів, коле


Верховна рада України схвалила у другому  читанні законопроект № 8321-д «Про фахову передвищу освіту», який дає можливість функціонувати технікумам, коледжам та училищам. Про це написала народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За її словами, у документі запроваджено студентоорієнтоване навчання, яке прописане з орієнтацією на європейські документи, зменшено навантаження на заклади фахової передвищої освіти шляхом скасування застарілих контрольних процедур.

Також у проекті закону передбачено фінансування заходів та додаткове навчання керівного складу, виписано повну процедуру електронної акредитації від подання заяви до отримання результатів, що мінімізує корупційні фактори тощо.

«Законопроектом відкривається вікно можливостей. Але найголовніше, що цей законопроект дає можливість функціонувати технікумам, коледжам і прирівняним до них училищам, які вже з наступного навчального року не змогли б здійснювати освітню діяльність», – пояснила Ірина Констанкевич.

За її словами, робоча група, створена Комітетом з питань науки і освіти, у стислі терміни опрацьовувала пропозиції народних депутатів України.

«Усього було подано 346 пропозицій, 249 з яких були враховано цілком, 63 – враховано з відповідним редагуванням чи коригуванням, по суті або частково. 34 пропозиції були відхилені. Зокрема мною як головою робочої групи було подано 131 правку», – додала представниця «Українського об’єднання патріотів».

Зазначимо, що напередодні Комітет з питань освіти і науки на своєму засіданні затвердив проект закону № 8321-д «Про фахову передвищу освіту» до другого читання. Верховна Рада ухвалила документ у першому читанні 14 травня.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page