top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ЗАРПЛАТА МОЛОДИХ ПЕДАГОГІВ НЕ МОЖЕ ЗАЛИШАТИСЯ НА НИЗЬКОМУ РІВНІ


Третього жовтня Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримав законодавчу ініціативу УКРОПу щодо відновлення справедливості при нарахуванні заробітної плати молодим педагогам.

Ідеться про проект закону № 7153 «Про внесення змін до Розділу ХII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» щодо усунення розбіжностей в законодавстві стосовно розміру посадового окладу педагогічних працівників найнижчої кваліфікаційної категорії». Документ розробили, зокрема, народні депутати – укропівці Ірина Констанкевич, Тарас Батенко, Олександр Шевченко, Віктор Шевченко, Олександр Дубінін та Валентин Дідич.

За словами Ірини Констанкевич, законопроект має виправити несправедливу норму Перехідних положень Закону України «Про освіту», який Верховна Рада ухвалила у вересні минулого року. Нині через законодавчу колізію молоді педагоги отримують значно нижчі зарплати, ніж це передбачено у статті 61 базового закону.

«По суті це дискримінація, і наш законопроект передбачає виправлення цієї несправедливості. Ми просимо врахувати ту обставину, що в Україні стартувала освітня реформа, впроваджується Нова українська школа. Освіта повинна бути у пріоритеті, а зарплата молодих педагогів залишилася на низькому рівні», – заявила на засіданні комітету Ірина Констанкевич.

Нардеп пояснила, що стаття № 61 Закону «Про освіту» передбачає нарахування посадового окладу педагогічним працівникам найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних зарплат. Нині це понад одинадцять тисяч гривень. Втім, у розділі 12 Перехідних положень законодавці прописали зовсім іншу норму. Згідно з нею, до 2023 року молодим педагогам нараховуватимуть платню, що дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам, а це трохи більше семи тисяч гривень.

«Базовим є закон «Про освіту», і він не виконується. Також не виконується Конституція, у якій передбачена на освіту норма 7% ВВП», – зауважила нардеп.

Більшість присутніх членів Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення підтримали законопроект УКРОПу й рекомендували його до розгляду у сесійній залі парламенту.

Нагадаємо, раніше законопроект щодо відновлення справедливості при нарахуванні зарплат молодим педагогам підтримав галузевий комітет парламенту з питань науки і освіти, а також комітет з питань запобігання і протидії корупції. Крім того, ініціатива одержала позитивний висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page