top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ЗАХІДНІ ПАРТНЕРИ ПІДТРИМУЮТЬ ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ У РЕФОРМУВАННІ УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОД


Західні партнери зацікавлені у якісному реформуванні українського законодавства у галузі освіти. Про це за підсумками зустрічі з представниками Європейського фонду освіти Маргаретою Ніколовською та Кірсі Ліндроус заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

За її словами, західні партнери схвалили попередню концепцію, на основі якої зараз триває підготовка проекту закону про професійну та професійно-технічну освіту.

«Ми підготували якісну концепцію реформування професійної і професійно-технічної освіти. Головний принцип – дати молодій людині можливість здобути фах і бути затребуваною на сучасному ринку праці», – зауважила Ірина Констанкевич.

Нардеп зазначила, що успіх реформи залежатиме, зокрема, від готовності держави профінансувати оновлення матеріально-технічної бази та перепідготовку викладачів закладів профтехосвіти. Водночас учням таких освітніх установ слід дозволити поєднувати освітній процес із навчанням на виробництві.

«Наші учні мають бути мобільними не лише в межах України – якість освіти не повинна поступатися рівню підготовки європейських фахівців», – наголосила укропівка.

Найближчим часом також має завершитися підготовка законопроекту про фахову передвищу освіту. Наразі над остаточною редакцією документа працює спеціальна робоча група при Міністерстві освіти і науки: «Ми спираємося на провідний європейський досвід. Водночас у законопроекті мають бути враховані й національні традиції, які складалися десятиріччями».

На переконання представниці УКРОПу, майбутній документ має запровадити багатоканальне фінансування закладів фахової передвищої освіти. Крім того, їм слід дозволити самостійно заробляти гроші на своє утримання, оновлення матеріально-технічної бази тощо.

У свою чергу представники Європейського фонду освіти позитивно оцінили рамковий Закон «Про освіту», який Верховна Рада ухвалила восени минулого року.

«Насправді ми в захваті від рамкового закону «Про освіту», який ухвалили в Україні. Цей документ є сучасним і прогресивним, він закладає фундамент для майбутнього країни. Наші експерти готові ділитися своїм досвідом при підготовці інших законопроектів щодо освіти», – зазначила Маргарета Ніколовська.

За її твердженням, зокрема, міжнародні фахівці готові співпрацювати з українськими законодавцями при розробці проекту закону про освіту для дорослих.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page