top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО ГРОЙСМАНА З ПРИВОДУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЧОРНОБИЛЬЦІВ


26 квітня 1986 року, на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, яка увійшла в історію як найбільша техногенна катастрофа за всю історію мирного атома.

У ліквідації наслідків аварії були задіяні тисячі людей – ті, кого згодом назвуть чорнобильцями.

Багато з них отримали смертельну дозу опромінення, залишивши свої сім'ї без годувальників, багато – підірвали своє здоров'я і були змушені лікуватися все життя.

Багатьом довелося залишити свої будинки і евакуюватися подалі від аварії, що трапилася, ще частині населення довелося піддавати своє здоров'я ризику через роботу в 30-кілометровій зоні, більш відомій як "зона відчуження".

Боротьба з катастрофою для чорнобильців плавно перейшла в боротьбу за власні права на соціальний захист.

За роки, що минули з часів катастрофи, пільги для чорнобильців періодично урізуються, частково повертаються, і знову урізуються. І все це на тлі обіцянок підтримки і гідних соцгарантій з боку держави.

Запитання пенсій та їх перегляду – по суті, найбільш часта  вимога, яка озвучується чорнобильцями. Влітеку мітинг під Верховною Радою зібрав кілька тисяч афганців, чорнобильців та учасників АТО. Вони розповіли, що акцію протесту в Києві влаштували через невиконання державою їх гарантій соціального забезпечення та мав можливість перетворитися у народну хвилю гніву.

Народний депутат Ірина Констанкевич переконана, що держава повинна виконати  свої зобов’язання перед цими людьми, інакше це може викликати велику соціальну напругу.

Нещодавно на адресу нардепа надійшло звернення від членів Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» щодо необхідності врахування в Законі України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» фінансування видатків на виконання програм пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, на рівні, необхідному для своєчасного проведення виплат та забезпечення визначених законодавством гарантій зазначеним особам.


Відповідне депутатське звернення Ірина Констанкевич направила Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману.

«Сьогодні ми повинні зробити все, щоб люди, уражені страшною бідою, все-таки були соціально захищеними», – підкреслила Ірина Констанкевич. Нардеп зазначила, що обурена заявами деяких чиновників, буцімто пільгами користуються лише псевдоліквідатори аварії, які свого часу змогли одержати відповідні посвідчення. Люди, які врятували світ від катастрофи, замість вдячності отримали від держави лише «сухпайки», - переконана нардеп.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

תגובות


bottom of page