top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО МІНІСТРА ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ 150-РІЧЧЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ


Верховна Рада ще в січні 2018 ухвалила постанову про відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження видатної письменниці Лесі Українки. Парламент рекомендував Кабінету міністрів протягом місяця утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення ювілею Лесі Українки, впродовж місяця з дня утворення комітету - розробити та затвердити план заходів, передбачивши у проектах законів про державний бюджет України на 2019-2021 роки фінансове та матеріально-технічне забезпечення цих заходів.

У програмі відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження Лесі Українки Рада рекомендувала передбачити: підготовку повного видання творів Лесі Українки, створення повного бібліографічного словника, електронного варіанту архіву родини Драгоманових-Косачів; забезпечення функціонування Науково-дослідного інституту Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки і багато інших важливих напрямків роботи. Упродовж десяти місяців міністерство культури не спромоглося підготувати необхідні розпорядження. І виникла реальна небезпека увійти в новий бюджетний рік, не запланувавши кошти на ці витрати.

Саме тому під час години уряду народний депутат Ірина Констанкевич як ініціатор Постанови звернулася до міністра культури Євгена Нищука з питанням щодо підготовки до визначної ювілейної дати: «У мене питання до Вас, пане міністре культури, щодо Постанови, яка була ухвалена у січні 2018 року і впродовж місяця мало бути Ваше розпорядження про створення оргкомітету для підготовки до ювілею. Його досі немає. Немає плану заходів. Чи передбачено фінансування на 2019 рік на програму наукових, видавничих, реставраційних проектів, - запитала Ірина Констанкевич.

Міністр культури запевнив, що зараз збираються пропозиції від різних напрямків, розпочинається зйомка фільму, відібрані книжки. Міністр пообіцяв, що як тільки оргкомітет буде збиратися про це обов’язково будуть доповідати нардепу. Будемо сподіватися, що уряд і профільне міністерство реально утверджуватимуть найкраще, чим багата українська держава і що презентує нас світу як рівновелику націю.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page