ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ЗВЕРНУЛАСЯ ЗА ПІДТРИМКОЮ ДО ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА


Народний депутат Ірина Констанкевич звернулася до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням щодо сприяння у здійсненні слухопротезування на базі Волинського обласного дитячого медичного територіального об’єднання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ НАВІДАЛА В ЛІКАРНІ МАЛЕНЬКУ МАРГАРИТУ УСИК

Аналогічні операції проводяться лише в Києві та Дніпропетровську, однак через наявні черги на здійснення слухопротезування частина дітей, досягнувши граничного оперативного віку не встигають зробити операцію і залишаються на все життя з інвалідністю.

Станом на серпень 2018 року на базі ВОДТМО, завдяки благодійній допомозі з-за кордону проведено 32 операції зі встановлення кохлеарних імплантів.

Для подальшого здійснення оперативних втручань лікарні вкрай необхідні додаткові кошти на придбання хірургічного інструментарію та апарату для визначення слуху у немовлят.

Якщо дитині встановити кохлеарний імплант у ранньому віці, то вона усе чутиме, і навчатиметься не у спеціальних, а у звичайних школах. Але така імплантація дуже дорога, не усі батьки можуть собі дозволити придбати імплант та прооперувати дитину. Операція на одне вушко вартує 30 тисяч євро. Більшість батьків не мають таких грошей і потребують державної підтримки. До слова, зараз на державній черзі з кохлеарної імплантації в Україні перебуває 472 людини. Загалом на Волині близько 30 дітей потребують кохлеарної імплантації.

Такі операції у Луцьку стали можливими завдяки благодійниці з Німеччини Рити Лімрот, яка забезпечила обласну дитячу лікарню потрібним обладнанням, що дає змогу проводити такі хірургічні втручання, організувала стажування фахівців за кордоном. І тепер до Луцька везуть дітей на операції з уживлення імплантів мами з різних куточків України.

Система кохлеарної імплантації включає в себе два основних елемента. Зовнішній (мовний процесор з мікрофонами) кріпиться на вусі і є зйомним. Внутрішній — кохлеарний імплантат — вживлюється під шкіру і складається з приймача і електродів, за яким звуковий сигнал передається безпосередньо до слухового нерву.

Нещодавно у Луцьку таку операцію зробили Маргариті Усик із села Верхи Камінь-Каширського району. Лікуючий лікар Маргаритки Руслан Жиленко повідомив, що операція у Маргаритки пройшла без ускладнень, а попереду довгий курс реабілітації, робота з сурдоперекладачами.

«Горда за наших лікарів і якось хоч трохи більше позитиву в контексті медичної реформи. Сердечно дякую усім, хто дарує шанс на нове якісне життя нашим дітям», - наголосила Ірина Констанкевич під час візиту до дитячої лікарні.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook