top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: "ЗНЕХТУЄМО ОСВІТОЮ І МОЛОДДЮ, ВТРАТИМО УКРАЇНУ"


Народний депутат Ірина Констанкевич переконана, що Україна стрімко втрачає науковий потенціал. Про це вона заявила у Верховній Раді під час обговорення «Закону про ратифікацію фінансової угоди проекту вищої освіти України між Україною і Північно-економічною фінансовою корпорацією».

«Усі законопроекти, які стосуються вищої освіти, потребують уважного розгляду у сесійній залі. Якщо говорити про конкретну ратифікацію, то безперечно УКРОП підтримає її, як загалом і більшість прогресивних змін, які стосуються освіти в Україні. Якщо ми говоримо про вищу освіту, то це цілий комплекс питань, що потребують нагального вирішення і не тільки в питаннях термомодернізації, освітнього потенціалу чи фінансування. Найперше потрібно переглянути порядок коштів, які виділяються на фінансування вищої освіти, адже, університети потерпають від недофінансування в частині виплати заробітної плати, відпускних, нарахувань. Ми знову матимемо проблему із капітальними видатками та утриманням університетів. Тому формуючи бюджет 2019 року, дуже важливо звернути увагу депутатського корпусу на фінансування вищої освіти», - заявила Ірина Констанкевич.

Парламентар переконана, що потрібно звернути особливу увагу і на відновлення людського капіталу, адже, тут українська освіта стрімко втрачає свої позиції. Давоський економічний форум продемонстрував, що Україна опустилися на 14 пунктів і втрачає інтелектуальний потенціал  не лише тому, що наша молодь виїжджає за кордон, а й тому що в Україні не створені належні умови як для освіти, так і для соціального середовища.

«Я прошу всіх, звернути увагу на вищу освіту та тих традицій, які формувалися десятиліттями, і підтримати українські університети», - звернулася до колег Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

bottom of page