top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ЗУСТРІЛАСЯ З БІЙЦЯМИ 51-Ї БРИГАДИ. ФОТО


Нещодавно під час робочого візиту до Волинського обласного госпіталю ветеранів війни народний депутат Ірини Констанкевич зустрілася із бійцями 51-ї окремої механізованої бригади.

Нагадаємо, 51-ша окрема механізована бригада зробила свій, неоціненний вклад у хід подій російсько-української війни. Мобілізовані бійці та добровольці, котрі також були у її рядах, першими пішли захищати кордони України від загарбника. 
Бригада була задіяна у численних бойових операціях, та допомогла звільнити багато українських міст від окупантів. Проте, держава у свою чергу не надто піклується про своїх захисників, а навпаки - продовжує переслідувати їх в той період, коли бригаду вже розформували.

Сьогодні хлопці проходять лікування у шпиталі, адже війна надломила їх не тільки фізично а й морально. Більше години тривала розмова із нардепом, обговорили найважливіші питання, які сьогодні турбують наших захисників.

Андрій Федун, який і став ініціатором зустрічі був призваний 10 квітня 2014 року і воював у мінометній батареї 51 ОМБР.

В серпні цього ж року українські підрозділи в районі донецького Іловайська потрапили в оточення російсько-терористичних військ. Ворожі «Гради» нищили військову техніку і вбивали українських солдатів – це був так званий іловайський котел. Декілька днів Андрій із побратимами сиділи в «зеленці», бо один лише зайвий рух — і снаряди лягали один біля одного, збільшуючи кількість людських жертв. Харчувався тим, що знаходив на городах, воду пив з болота.

Майже тиждень вибирався з оточення, і коли повірив, що порятунок поруч – потрапив у полон до сепаратистів.

Його жорстоко били і двічі водили на розстріл. Після тривалого часу катувань напівживого, з відбитими нирками і поламаними ребрами Андрія привезли у місто Сніжне і помістили в ізолятор тимчасового тримання. Міліціонери не били бійця, навпаки, давали їсти, намагалися допомогти. А 1 вересня навіть дали йому телефон і дозволили зателефонувати дружині.

14 вересня 2014-го Андрія Федуна звільнили з полону разом з іншими українськими військовими.

Боєць каже, що вони вже втомилися терпіти те свавілля, яке сьогодні відбувається в державі, а тому і шукають допомоги у Ірини Констанкевич.

Найбільше хлопців турбує доля їх бойових побратимів, які і досі знаходяться в полоні,  а держава про них просто забула. Також бвйці турбуються про те, коли будуть розслідувані військові злочини так званих «паркетних генералів» якими штучно були створені Ілловайський та Дебальцівський котли.

«Ми повинні вирішити, чи ми хочемо повернути свою землю, чи вона нам вже не потрібна, адже виходить так, що хлопці там гинуть ні за що», - обурюється Андрій Федун.

Народний депутат Ірина Констанкевич солідарна з атовцями та запевнила їх у підтримці  зі свого боку, зокрема нардепом будуть підготовані необхідні запити про відновлення розслідування військових злочинів та повернення полонених.На завершення бійці запросили Ірини Констанкевич на презентацію книги їх побратима  Романа Зіненка «Війна, якої не було», яка вже незабаром відбудеться у Луцьку.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comentários


bottom of page