top of page

Ірина Констанкевич: Медична реформа від уряду спрямована проти людини


Варіант медичної реформи, який запропонував Кабінет Міністрів, спрямований проти пацієнтів, адже фактично позбавляє значну частину громадян доступу до лікування через запровадження низки платних послуг.

Про це 8 червня в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» заявила народний депутат з УКРОПу Ірина Констанкевич.

«Ця реформа – не для бідних. Доплачувати зможуть тільки заможні, середній клас. Бідні не заплатять», – зазначила Ірина Констанкевич.

За словами депутатки, ухвалений у першому читанні законопроект з пакету документів про так звану медреформу передбачає фактично ручний розподіл 80 мільярдів гривень із державного бюджету між областями та лікарнями, вигідними владі. Це вже зараз викликає недовіру до новацій у медичній галузі від уряду, рішень якого й так не схвалюють понад 70% населення.

Та й загалом Кабмін просто не зацікавлений у фінансуванні медичних послуг, оскільки вже зараз заборгованість із заробітної плати лікарям у регіонах подекуди сягає 6-10 мільйонів гривень. Один із наслідків такого ставлення до галузі – на місцях відсутнє раннє виявлення складних захворювань, не кажучи вже про їхнє ефективне лікування.

Представниця УКРОПу зазначила, що після запровадження реформи районні медичні заклади можуть просто закрити, позбавивши тим самим громадян доступу до гарантованого Конституцією права на безоплатне лікування. Найбільше ж унаслідок пропонованих змін постраждають мешканці сіл та пенсіонери.

«Ухвалюючи таку антиконституційну, дискримінаційну реформу, уряд хоче вирішити заразом і проблему пенсіонерів – вони просто вимруть. Це страшна реформа, спрямована проти людини», – наголосила Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, за даними ООН, близько 60% українців проживають за межею бідності.

bottom of page