top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: МЕДИЧНА РЕФОРМА РОЗРАХОВАНА НА ЗАМОЖНИХ ЛЮДЕЙ ТА ЖИТЕЛІВ ВЕЛИКИХ МІСТ


Медична реформа, яку ухвалила Верховна Рада, відповідає потребам заможних людей та мешканців великих міст. Про це заявила народний депутат з УКРОПу Ірина Констанкевич в ефірі телеканалу «Прямий».

«Ця реформа – переважно для заможних людей, середнього класу та жителів великих міст. Натомість селяни опинилися в зоні ризику, їх позбавили можливості отримувати якісні медичні послуги», – підкреслила вона.

За словами Ірини Констанкевич, так звана реформа позбавила гарантованого Конституцією медзабезпечення майже 40% громадян України, які проживають у селах. Деякі території лишилися поза межами госпітальних округів. Наприклад, двісті тисяч мешканців Волинської області повинні діставатися до лікарень чотири, а то й п'ять годин жахливими дорогами.

«Шановні можновладці, давайте думати про алгоритм дій, щоб незаможних людей, пенсіонерів не кидати в цю прірву. Їх потрясла пенсійна реформа, а тепер ще й медична доконає», – наголосила представниця УКРОПу.

На переконання нардепа, Закон № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» передбачає перехід на нову модель фінансування медичних закладів. Згідно з документом, бюджетні кошти на медицину акумулюватимуться у спеціально створеній установі, яка займатиметься їхнім подальшим перерозподілом у ручному режимі.

Однак закон не передбачає жодного механізму контролю за цим процесом, що може призвести до серйозних зловживань чиновників. До того ж перерозподіл коштів згори суперечить курсу на децентралізацію, який проголосила влада.

«Тобто кошти централізуються, а послуги – децентралізуються. Це абсурд, це виведення коштів у такий собі офшор всередині держави», – наголосила Ірина Констанкевич.

Нардеп також зауважила, що медична реформа має передбачати обов'язкове державне медичне страхування, чого немає в документі, який ухвалив парламент.

bottom of page