top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: «МЕНІ ВАЖЛИВО, КОГО ЛЮДИ ОБЕРУТЬ ГОЛОВОЮ ЛЮБЕШІВСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ»


Черговий день роботи в окрузі народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич провела у селах Любешівського району. Селяни мали змогу поспілкуватися з народним депутатом та обговорити наболілі питання. Разом з Іриною Мирославівною до людей приїхав і кандидат у голови Любешівської об’єднаної територіальної громади, який балотується від УКРОПу, Любешівський селищний голова Василь Корець.

Бірки: люди можуть заробляти

У селі Бірки людей цікавило, що ж зміниться після того, як їхнє село стане частиною ОТГ. Бо ж кажуть, що перспектив для життя тут немає. Селяни нарікають на те, що не можуть достатньо заробити на здаванні продуктів заготівельникам. Наводять приклад: колись була висока ціна на малину, але після того, як тут почали вирощувати ягоду, ціна на неї відразу впала.

«Свого часу, коли працював головою Любешівської райдержадміністрації, в районі масово скуповували цукровий буряк. У нас були домовленості, куди його здавати, а також про те, що на цей вид овочів не змінюється ціна. Нинішня районна влада теж могла б так зробити, але для цього потрібно докласти трохи більше зусиль – знайти підприємців, домовитися з ними, організувати процес. Якщо люди оберуть мене головою ОТГ, то зроблю усе можливе, аби ті селяни, які хочуть заробити на городині, заробляли», – каже Василь Корець.

Депутат сільської ради Надія Божко розповідає: водії автобусів відмовляються брати людей із квитками або минають їхнє село.

«Ми колись півгодини стояли під автобусом, бо нас в нього не пускали – люди без квитків зайшли, а ми з квитками – ні. Уже хотіли поліцію викликати. І гонять мене, як Марка по пеклу – то візьми квитка, то нащо його взяла», – нарікає жінка.

«Ми будемо вимагати, аби графік руху автобусів був без відхилень. Плюс об’єднаної громади саме в тому, що ми зможемо диктувати свої умови. От зараз збираємо на перевізника скарги, і коли будуть проводити тендерні процедури на маршрут, то всі ці зауваження буде враховано. І якщо їх буде багато, то відмовимося від послуг недобросовісних перевізників», – переконаний Василь Корець.

Фельдшер Бірківської амбулаторії Тетяна Томашук просить для медичного закладу вікна. Каже: через постійний холод у приміщенні не працює техніка, тож надати пацієнтам кваліфіковану медичну допомогу лікарі закладу не можуть.

«Люди замерзають, поки ми проводимо маніпуляції. У нас не працюють ультразвук, кардіограф, інгалятори», – розповідає жінка.

«Напишіть звернення на мене як народного депутата, і ми обов'язково знайдемо можливість розв’язанння цього питання», – каже Ірина Констанкевич.

Залаззя: світло за космічними цінами

У селі Залаззя інша проблема: тут мешканці нового житлового масиву вже довгий час не можуть передати лінії електропостачання на баланс Любешівської філії «Волиньобленерго». Тож поки їм доводиться платити за подвійним тарифом.

«За світло мусимо платити понад тисячу гривень на місяць», – нарікають люди.

«У Любешівському районі найгірша ситуація з підключенням нових житлових масивів до електропостачання. У мене була зустріч із начальником «Волиньобленерго» щодо цього питання. Надішлю від себе як народного депутата звернення до керівника Любешівського РЕСу з вимогою припинити блокування процесу передачі електромереж на їхній баланс», – каже Ірина Констанкевич.


Жителі села нарікають і на нову пенсійну реформу. Кажуть: у результаті прорекламованих урядом нововведень їм додали лише трохи більш як по сто гривень. А комусь і зовсім нічого. Народний депутат такі звернення збирає та планує їх показати Міністру соціальної політики Андрію Реві як наочний доказ непродуманих реформ, що їх декларує нинішня влада.

Бихів: люди не вірять у нові реформи

Пенсійні питання турбують і жителів села Бихів. Люди кажуть: попри те, що вони мають величезний стаж роботи, пенсійні доплати – копійчані. А ще цікавляться новою медичною реформою. Кажуть: після всіх нововведень влади мало вірять у їхній позитивний результат.

«Згідно із новою медичною реформою, найдешевша операція вартує сім тисяч гривень – це операція із видалення мигдалин. У разі, якщо, не доведи Боже, людина поламає ногу, то це вартуватиме 71 тисячу гривень. Медична реформа має передбачати обов'язкове державне медичне страхування, чого немає в документі, який ухвалив парламент», – розповідає Ірина Констанкевич.

Деревок: зберегти клуб

У селі Деревок жителі просять у народного депутата допомоги в ремонті їхнього будинку культури. Тут уже кілька років тече дах, а від цього руйнується вся споруда.

«Для нашого села дуже важливо зберегти цей клуб, адже тут у нас працюють гуртки, відбуваються дискотеки, тут ми святкуємо Дні села. Крім того, в будинку культури розташована бібліотека. Але через дірявий дах другий поверх цього приміщення майже зруйнований», – розповідає директор будинку культури Тетяна Корець.

«В ОТГ будуть лишатися більшість податків, які платять її мешканці. У селі Деревок близько півтора мільйона гривень становитиме сума на податок з доходів фізичних осіб. За ці кошти можна перекрити дах у клубі, – каже кандидат у голови ОТГ Василь Корець. – Саме тому я хочу стати головою ОТГ, бо маю значний досвід в управлінських структурах і знаю, як розв’язувати проблеми».

«Мені важливо, кого люди оберуть головою громади, адже від того залежить, як ми будемо працювати. Виконавча влада часто встромляє палки в колеса, бо на усьому хочуть відмити кошти. Наприклад, у Любешівському районі мені не дали поставити вікна в сільських школах, зокрема і у вашій. Було звернення від вашої громади, але голова райдержадміністрації вирішив, що доцільно замінити вікна не у Деревку, а в Седлищі, бо це село – візитна картка Любешівського району, – розповідає народний депутат. – І я підтримую Василя Корця, бо вірю, що він буде справедливим керівником та правильно розподілятиме кошти між усіма селами об’єднаної територіальної громади». 

Opmerkingen


bottom of page