top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНІ КОМПЛЕКСИ СЛІД ПОВЕРНУТИ ДО УКРАЇНСЬКОЇ СИСТЕМИ ОСВІТИ»


Верховна Рада має повернути навчально-виховні комплекси до української системи освіти. Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявила голова підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

Нардеп зазначила, що такі заклади дозволяють дітям здобувати первинну дошкільну та початкову шкільну освіту на базі єдиних центрів.

«Навчально-виховні комплекси вже сформували безліч плідних освітніх традицій. Такі заклади мають право на життя», – зауважила представниця УКРОПу.

За її словами, перевага НВК полягає в тому, що учні можуть продовжити здобувати початкову освіту після дошкільного віку в єдиному закладі. НВК функціонують в Україні близько двадцяти років і становлять майже половину від усіх навчальних закладів. Зараз у таких комплексах навчаються до 750 тисяч дітей, майже половина з яких проживають у селах.

Незважаючи це, чинна редакція Закону «Про освіту» виключає можливість здобуття освіти в НВК. Така форма навчання просто зникла з українського законодавства.

«Саме це спонукало нас підготувати законопроект, який має повернути навчально-виховні комплекси до закону про освіту», – зазначила Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, що народні депутати від УКРОПу Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Валентин Дідич, Олександр Дубінін, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко у співпраці з представниками різних фракцій і груп парламенту підготували проект закону № 8146 «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» (щодо навчально-виховних комплексів)». Документ пропонує на законодавчому рівні включити навчально-виховні комплекси до української системи освіти.

Comments


bottom of page