top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: НАШЕ ЗАВДАННЯ НАПОЛЯГАТИ НА ПРОВЕДЕННІ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ


Народний депутат України від політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Ірина Констанкевич вважає, що уряд не готовий до проведення пенсійної реформи в країні, попри те, що такі зміни на часі і їх вимагає Міжнародний валютний фонд. Про це нардеп повідомила в ефірі програми «Ми вас обирали» на каналі «Нова Волинь».

Зокрема, в Україні існує величезна проблема із пенсійним забезпеченням. Люди пенсійного віку отримують від держави мізерні виплати. На їхній розмір не впливає навіть те, що людина має великий стаж роботи. З цього приводу Ірина Констанкевич неодноразово зверталася до Міністерства соціальної політики.

Крім того, на прийомах громадян до народного депутата повсякчас за допомогою звертаються люди, які мають, так звані, чорнобильські пенсії і яким обіцяли провести їх перерахунок. Проте досі цього не сталося.

 «Проблема із пенсіями – одна з найгостріших в нашому суспільстві. 8 мільйонів громадян отримують мізерні виплати пенсій. Не дивлячись на те, що відбувається їх індексація, вони зростають лишень на 10 % і говорити, що це є ті пенсії, які можуть забезпечити навіть елементарне виживання – нечесно. На ті пенсії, які мають громадяни України, від 1200 до 1800, на жаль,  не можливо прожити», – говорить Ірина Констанкевич.

Нардеп повідомила, що провести пенсійну реформу в Україні вимагає не тільки суспільство, а й міжнародні організації, зокрема Міжнародний валютний фонд, який кредитує нашу державу. З приводу пенсійної реформи Ірина Констанкевич вела розмову з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою. 

«Міністр наголошує на тому, що має лишитися солідарна система, тобто та, яка існує зараз, і про накопичувальну поки мова не йде. Але ми розуміємо і світовий досвід показує, що солідарна система не спроможна в нинішніх економічних умовах вирішити пенсійне питання. 150 мільярдів  – це та чорна діра в бюджеті Пенсійного фонду, яку потрібно закрити», –  зауважила Ірина Мирославівна.

Нардеп також зазначила, що шляхів вирішення проблеми із пенсійним забезпеченням українських громадян під час розмови з міністром, так і не почула.

«Міжнародний валютний фонд вимагає, щоб ми негайно провели пенсійну реформу. А уряд виявляється не готовий до її проведення», – додала Ірина Констанкевич.

«Тому наше завдання – і депутатів і активного громадянського суспільства наполягати на тому, що б все ж таки інформація щодо реформи, яка має відбутися, була озвучена, було чітко окреслено, як саме вона триватиме, які етапи, які  цільові аудиторії будуть нею охоплені, що і коли в підсумку ми маємо отримати», – підкреслила Ірина Констанкевич.

На думку нардепа, питання пенсійного реформування повинне бути підняте урядом вже у травні-червні цього року. 

Comments


bottom of page