ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: НЕДОФІНАНСУВАННЯ ОСВІТИ ВДАРИТЬ ПЕРЕДУСІМ ПО ТЕХНІКУМАХ І КОЛЕДЖАХ


Попри збільшення видатків на освіту на 15%, яке передбачене у проекті бюджету на наступний рік, галузь залишиться недофінансованою. Про це в ефірі парламентського телеканалу «Рада» заявила народний депутат від УКРОПу, член Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Ірина Констанкевич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УКРОП ЗАКЛИКАВ БЮДЖЕТНИЙ КОМІТЕТ ЗАЛИШИТИ ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ КОЛЕДЖІВ І ТЕХНІКУМІВ

«Це не те зростання, на яке розраховували освітяни і якого потребує галузь. Цього недостатньо. Адже ті 7% (ВВП. – Ред.), які гарантовані Конституцією, так і не будуть дотримані», – наголосила Ірина Констанкевич.

За словами народного депутата, через брак коштів найбільше може постраждати фахова передвища освіта: уряд пропонує перекласти фінансування технікумів і коледжів, що входять до складу державних закладів вищої освіти, на місцеві бюджети.

«Ідеться про 64 коледжі державної форми власності. Такий крок може зруйнувати цілу галузь», – вважає представниця УКРОПУ.

Політик додала, що загальна сума видатків на коледжі – 800 млн грн – не є критичною для держави, особливо на тлі збільшення фінансування інших галузей (наприклад, видатки на МВС у наступному році можуть зрости на понад 16 млрд грн). Однак для обласних бюджетів така сума може виявитися непосильною. Відповідно, під загрозою закриття опиняться заклади педагогічного, культурно-мистецького, агропромислового та машинобудівного спрямування.

«Це велика помилка уряду, адже він фактично пропонує зруйнувати навчальні заклади, які готують потрібних для української економіки фахівців», – додала Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, раніше народні депутати від УКРОПу звернулися до Комітету Верховної Ради з питань бюджету з пропозицією вилучити норму про передачу фінансування коледжів і технікумів на місця при розгляді проекту державного бюджету на 2019 рік. Документ підготували, зокрема, народні депутати Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Олександр Шевченко, Віктор Шевченко, Олександр Дубінін та Валентин Дідич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook