top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: НЕДОФІНАНСУВАННЯ ОСВІТИ - ВЕЛИКА ПОМИЛКА ВЛАДИ


Виділений з Державного бюджету на 2018 рік один мільярд гривень на Нову українську школу є недостатнім розміром коштів для успішної реформи середнього шкільництва. Про це заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич під час зустрічі із представниками української діаспори, які протягом тижня проходитимуть стажування у комітеті Верховної Ради з питань науки і освіти.

«З державного бюджету на Нову українську школу було виділено один мільярд гривень – на облаштування матеріально-технічної бази, тобто на нові меблі, методичне забезпечення, комп’ютери. Наскільки ця реформа буде ефективною, залежить від багатьох факторів. Я, наприклад, вважаю, що одного мільярда недостатньою, щоб вона була успішною», – зауважила представниця «Українського об’єднання патріотів».

Водночас, за її словами, українську систему освіти необхідно було оновлювати, оскільки потрібно було реагувати на зміни, що відбуваються у світі.

«В основу нашої нової української школи покладені частково фінська й польська моделі. Наскільки вона буде ефективною в реаліях України – покаже час. Але, безумовно, освіту в Україні треба було змінювати, оскільки вона відставала не тільки за формою, а й не відповідала запиту суспільства. З інформаційними технологіями та глобалізацією світ настільки стрімко змінюється, що не реагувати на зміни – це свідомо відкидати наших дітей на кілька десятиліть назад», – підкреслила Ірина Констанкевич.

Також народний депутат від УКРОПу зазначила, що при розробці державного бюджету на освіту в Україні треба передбачати більше коштів, ніж на силові структури, зокрема на Національну поліцію.

«Перерозподіл бюджету повинен бути здійснений таким чином, щоб не на Національну поліцію і силові органи виділялися більші кошти, а на освіту», – резюмувала парламентар.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page