top of page

Ірина Констанкевич: Парламент гальмує ухвалення закону про мову


Законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який Верховна Рада почала розглядати цього тижня, відповідає запиту суспільства. Про це заявила народний депутат від УКРОПу та співавтор документа Ірина Констанкевич у програмі «Вечір з Єгором Чечериндою» на телеканалі «Еспресо TV».

«Комітет з питань науки і освіти, Комітет з питань культури і духовності, велика кількість депутатів, громадськість провели величезну роботу у підготовці законопроекту до другого читання. Знайдено компромісні норми, формулювання, які влаштовують широкий загал. Власне, цей законопроект відповідає запиту суспільства. Він розрахований на перспективу розвитку української мови як державної», – наголосила вона.

Водночас представниця УКРОПу звернула увагу, що наразі процес розгляду законопроекту пригальмовується – парламентарі розглянули лише близько 100 правок з понад 2 тисяч.

«Темпи, з якими їх почали проходити, свідчать про пригальмовування процесу розгляду законопроекту. Вірю, що парламентарі обговорять документ у сесійній залі як вкрай важливий для українського суспільства. Сподіваюся, переможе здоровий глузд та бажання затвердити українську мову як державну, а наступного четверга, коли планується голосування, у парламентській залі буде достатня кількість депутатів», – зазначила Ірина Констанкевич.

Як відомо, у першому читанні парламент ухвалив зазначений законопроект 4 жовтня 2018 року. Підготовка до другого читання тривала понад чотири місяці. Документ передбачає, зокрема, створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page