ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПЕРЕКОНАНА, ЩО ПРО ЧОРНОБИЛЬЦІВ ПОТРІБНО ЗГАДУВАТИ НЕ ЛИШЕ НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ ТРАГЕД


Парламентська більшість не усвідомлює важливості належного соціального забезпечення ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції. Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

На її думку, зміни до чорнобильського законодавства мали б мобілізувати та об’єднати всі фракції Верховної Ради, однак голосування в сесійній залі свідчать про протилежне.

«Сьогодні ми повинні зробити все, щоб люди, уражені страшною бідою, все-таки були соціально захищеними», – підкреслила Ірина Констанкевич.

Нардеп зазначила, що обурена заявами деяких чиновників, буцімто пільгами користуються лише псевдоліквідатори аварії, які свого часу змогли одержати відповідні посвідчення. Люди, які врятували світ від катастрофи, замість вдячності отримали від держави лише «сухпайки».

«Для мене тема Чорнобиля є болючою не тільки тому, що це доля багатьох українців,  кого зачепила трагедія, а й тих, хто досі проживає в зоні радіоактивного забруднення», – додала укропівка.

За словами Ірини Констанкевич, напередодні річниці трагедії на АЕС до порядку денного Верховної Ради були внесені законопроекти щодо соцзабезпечення чорнобильців. Проте вони лише частково вирішують проблеми таких громадян.

«Слід говорити про важливі законопроекти, які зареєстрували не лише тому, що в нас попереду Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Це треба робити, бо в нас є відповідальність перед чорнобильцями», – наголосила нардеп.