top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: «ПЕРЕКРИТТЯ ТРАСИ – ЦЕ КУЛЬМІНАЦІЯ БОРОТЬБИ ЗА «ВОЛИНЬТОРФ»


Мешканці села Прилісне, що у Маневицькому районі, готуються перекривати міжнародну трасу.  Причина – перешкоджання роботі державного підприємства «Волиньторф», на якому працює чимало прилісничан. Окрім того, саме «Волиньторф» забезпечує теплопостачанням село. Думкою народного депутата Ірини Констанкевич з приводу цієї ситуації поцікавився глядач під час прямого ефіру на телеканалі «Аверс».

Нагадаємо, що «Волиньторф» вже три роки поспіль не може отримати землі під розробку родовищ. Головний блокувальник цих процесів – голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик.

«Я не здивована тому, що мешканці Прилісного будуть вдаватися до таких радикальних дій. Це, напевне, кульмінація тривалої боротьби, яка продовжується довгий час, – зауважила Ірина Констанкевич. – З відповідними запитами зверталася до уряду. Для мене особисто стало зрозумілим, чому ця боротьба за успішне державне підприємство виходить вже у масштаби Києва, коли ми отримали відповідь з уряду у серпні. В офіційному листі  висловлювали жаль, що «Волиньторф» – прибуткове. На превеликий жаль для когось, це підприємство – рентабельне. Тому очевидно, що воно потрапило  в поле зору певних бізнес-структур, які б хотіли його приватизувати».

Народний депутат додала, що «перекриття траси – це не спосіб боротьби, не спосіб вирішення ситуації у цивілізованому суспільстві, але в тій ситуації, що склалася потрібні радикальні дії».

Ірина Констанкевич порадила мешканцям Прилісного востаннє спробувати поспілкуватися з головою ОДА на тему роботи «Волиньторфу» під час його особистого прийому.

Довідково. Блокування роботи «Волиньторфу» триває вже тривалий період. Торфобрикетом забезпечується 180 соціальних установ Волинської області. «Волиньторф» – підприємство не лише бюджетоутворююче, а й прибуткове. Тут працює 407 людей, які отримують достойну зарплату, мають усі соціальні пільги. Щорічно ДП видобуває 200 тисяч тонн торфу. Рентабельність ДП  – 27 відсотків.

Comments


bottom of page