top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПОБУВАЛА НА БАТЬКІВЩИНІ ВІДОМОГО ВОЛИНСЬКОГО КРАЄЗНАВЦЯ


7 липня, у день Різдва святого Пророка і Предтечі Господнього Іоанна Хрестителя, православні жителі села Кримне у Камінь-Каширському районі урочисто відзначали світле торжество Престольного свята свого древнього храму.

Побувала на святковій літургії і народний депутат Ірина Констанкевич разом із відомим краєзнавцем, уродженкою села Кримне Олександрою Кондратович.

Ірина Констанкевич привітала жителів села з престольним празником наголосивши, що попри всі негаразди, які сьогодні переслідують нашу країну, всіх єднає одне – віра у Бога, в Україну та мудрий український народ.

Церква у селі Кримне направду унікальна. Перша в історії села церква була збудована 1760 року як дерев'яна каплиця. Нова, також дерев'яна церква покрита гонтами, постала на місці попередньої 1825 року. Майстром був Гейзека. Через десять років тесля Ленчинський виставив окремо стоячу дерев'яну дзвіницю. Ймовірно, під час великого ремонту в 1884 році до церкви прибудована дзвіниця. а дахи святині перекрили бляхою. Новий іконостас встановлений у 1876 р. Церква стояла нечинною з 1961 до 1991 років. 

Раділи кримчани і візиту своєї відомої землячки Олександри Кондратович, яка у свої 82 роки продовжує радувати молоде покоління безцінними екземплярами нових книг.

Олександра Павлівна Кондратович – донька поліського краю, педагог за покликанням, Почесний краєзнавець України, фольклорист і етнограф, уродженка с.Кримне Камінь-Каширського району, яка зробила значний внесок у дослідження фольклорно-етнографічної спадщини Волинського Полісся, зокрема автора книги «Кримне та Брониця: люди, події, факти».

… У кожному колективі, громаді є хтось, хто йде попереду, хто започатковує нову справу та веде за собою інших. У плині часу, в повсякденних клопотах ми забуваємо про них – тих, хто прокладав першу борозну, торував дорогу в незвідане. Своє дослідження я присвячую саме таким людям мого рідного села Кримне та сусідньої Брониці. Бо вони – сіль солі землі, першовідкривачі та зачинателі…

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page