ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПОБУВАЛА НА ПАТРІОТИЧНОМУ ФЕСТИВАЛІ «КРИЇВКА ПЕРЦЯ»


На славетних землях Ківерцівщини доброю традицією стає проведення щорічного фестивалю повстанської пісні «Криївка Перця», який вже втретє відбуваєся на теренах Цуманської ОТГ, цьогоріч в с. Липно, 23 вересня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРИВІТАЛА ЖИТЕЛІВ СЕЛА КОТІВ ІЗ ЮВІЛЕЄМ Фестиваль присвячений 75-річчю розквіту самобутньої Колківської республіки, терени якої простягалися майже по всій території Ківерцівщини. Вхід на фестиваль - вільний. Традиційно, місцем проведення одноденного фестивалю стала садиба, на території якої існувала повстанська криївка, що прихистила відомого вояка УПА Василя Чепелюка, на псевдо Перець, та його побратимів. Коли цю криївку було виявлено підрозділом НКВС, відбувся бій з якого вийшли живими усі повстанці. Для того, щоб наочно продемонструвати бойові дії у цих місцях відбудеться реконструкція. Цього разу Військово-історична група «Азимут» продемонструвала яким міг бути тристоронній бій УПА проти підрозділів НКВС і нацистських формувань.
Організаторами дійства є Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща», адміністрація Цуманської об’єднаної територіальної громади та державні установи, за підтримки Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА, ГО ВМР «Національний Альянс». Нагадати тяжкі події часів Другої світової війни, вшанувати пам’ять Героїв, провести екологічну просвіту та згуртувати громаду – основна мета фестивалю. Програма заходу дуже насичена: виступи відомих українських музикантів та народних колективів Ківерцівського району; лотерея з хорошими призами; патріотична фотозона та природнича фотовиставка; українська народна кухня; реконструкція бою УПА проти НКВС у відтворенні Військово-історичною групою «Азимут» та можливість сфотографуватися із реконструкторами; екскурсії на «Перцеву гору»; лекції та практичні заняття на патріотичні та екологічні тематики від громадських організації та працівників Ківерцівського НПП «Цуманська пуща»; українська дискотека біля вечірньої ватри.

Привітати учасників фестивалю приїхала і народний депутат Ірина Констанкевич.

«Людська пам'ять – це річ ненадійна, бо саме колективна пам'ять формує національну ідентичність. Такими фестивалями ми не тільки вшановуємо героїв минулого, але й формуємо фундамент для нашого майбутнього», - наголосила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook