ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: «ПОНАД ТРИ МІЛЬЙОНИ УКРАЇНЦІВ НЕ ЗМОЖУТЬ ВИЙТИ НА ПЕНСІЮ ЗА ВИСЛУГОЮ РОКІВ»


Відповідно до змін, які були прийняті згідно з пенсійною реформою, понад 3 мільйони українців не зможуть вийти на пенсію за вислугою років. Це є порушенням норм Конституції, саме тому ініціативна група депутатів Верховної Ради звернулися до суду. Народний депутат Ірина Констанкевич, яка була однією з ініціаторів звернення, обурена такими «реформами».

«Понад три мільйони українців не зможуть вийти на пенсію за вислугою років, а це освітяни, науковці, службовці і багато інших. Хотілося б відзначити, що це ті люди, які впродовж свого життя сплачували доплати, для того, щоб ці кошти їм повернулися у пенсіях», - наголосила нардеп.

Після того, як новий документ вступив в дію, право виходу на пенсію за вислугою років залишили тільки за артистами балету.

Група народних депутатів звернулася до Конституційного суду з вимогою скасувати ці неправомірні норми. Під відповідними зверненням підписалося п’ятдесят парламентарів. 

Народний депутат Ірина Констанкевич вважає такі зміни порушенням Конституції і соціального законодавства.

«Для того, щоб мати підтримку у залі, ми зібрали підписи великої кількості депутатів і з інших фракцій. Ми будемо стояти на тому, що все, що гарантовано Конституцією, має бути забезпечене», - наголосила Ірина Констанкевич.

Нардеп переконана, що такі зміни у пенсійній реформі суперечать 22 статті Конституції України, адже обмежують права і свободи громадян. Конституційний суд має сказати остаточне слово.