top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ПРЕДСТАВНИКИ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ ЇДУТЬ З УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ НИЗЬКІ ЗАРПЛАТИ


В Україні критично зменшилася кількість кваліфікованих робітничих кадрів. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написала народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

«Проблема дефіциту робітничих кадрів стоїть гостро. Швачки, зварювальники, сантехніки – на вагу золота», – зазначила нардеп.

Нардеп наголосила, що низькі зарплати змушують українську молодь їхати за кордон у пошуках кращих заробітків: «Все впирається в пристойні зарплати, сучасну матеріально-технічну базу, елементарні соціальні умови».

За її словами, голова Волинської обласної ради Ігор Палиця запропонував конструктивні шляхи вирішення проблеми. Після оснащення професійно-технічних училищ сучасним обладнанням підготовка робітничих кадрів нічим не поступатиметься рівню випускників інститутів і університетів. Крім того, профтехзакладам слід дозволити самостійно заробляти кошти на своє утримання.

Утім, закони Верховної Ради і розпорядження Кабінету Міністрів, які приймалися протягом останніх двох років, не сприяли розвитку професійно-технічної освіти.

Нагадаємо, в УКРОПі запропонували розподілити фінансування закладів професійно-технічної освіти між державним і місцевими бюджетами. З цією метою в парламенті зареєстрували проект закону № 7268-1 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо забезпечення фінансування навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти з бюджетів різних рівнів)». Ініціатива має зняти фінансовий тягар з місцевих громад, які не можуть самостійно утримувати навчальні заклади.

Крім того, депутати від УКРОПу зареєстрували у Верховній Раді проект закону № 8188 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти». Документ передбачає підвищення зарплат педагогам дошкілля та позашкілля до рівня окладів учителів загальноосвітніх навчальних закладів.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page