top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ПРОБЛЕМА ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСУВАННЯ ПРОФТЕХОСВІТИ ТАК І НЕ ВИРІШЕНА


У новому навчальному році заклади професійно-технічної освіти знову опинилися заручниками ситуації нестачі коштів. Не вирішені питання харчування дітей-сиріт, сплата за комунальні послуги, гарантій виплати студентам стипендій і зарплат викладачам. На цьому 6 вересня під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти наголосили директори коледжів з різних куточків країни.

Член освітнього комітету, народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич зауважує, що попри обіцянки Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана відновити фінансування профтехосвіти у з державного бюджету, ситуація не змінилась і проблема залишається актуальною сьогодні.

«З початку цього року більшість навчальних закладів професійно-технічної освіти мають фінансуватись з бюджетів міст обласного значення та обласних бюджетів, низка областей не фінансують ці заклади, депутати міських рад, приймаючи бюджети міст, не включили професійно-технічні навчальні заклади до проектів бюджетів на наступний рік, - зазначає Ірина Констанкевич. - Голова Кабміну обіцяв ще у жовтні 2016, що з 2017 року профтехосвіта знову буде фінансуватись із держбюджету. Натомість на сьогодні освітяни не отримали належних гарантій та чіткої й зрозумілої урядової політики з цього питання».

У зв'язку з цим нардеп скерувала депутатський запит до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням розглянути питання додаткової субвенції для уникнення закладами професійно-технічної освіти заборгованості з оплати енергоносіїв, забезпечення належного опалювального сезону до кінця року та вжити заходів щодо вирішення системної проблеми фінансування професійно-технічної освіти шляхом включення її до проекту бюджету на 2018 рік.

Comments


bottom of page