top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: "ПРОВЛАДНІ СИЛИ ЗАЦІКАВЛЕНІ У ТОМУ, ЩОБ ЦЕ БУВ КЕРОВАНИЙ СКЛАД ЦВК ІЗ МОЖЛИВІСТЮ


В кінці квітня посли країн «Великої сімки» звернулися до народних депутатів України із закликом якомога швидше і з додержанням політичноЇ збалансованості сформувати оновлений склад Центральної виборчої комісії (ЦВК), однак через політичні амбіції питання і досі не вирішене.

«Станом на вчора фракції так і не домовились про позитивний розгляд питання, мається на увазі, що фракція Блоку Петра Порошенка вимагає, щоб їхніх представників було у ЦВК більше, натомість інші вважають, що це порушення їх прав і вимагають представництва усіх парламентських партій. Я вважаю, що БПП треба відмовитися від своїх політичних амбіцій в бажань і рухатися в правовому полі, як це прописано законом, а ситуація з ЦВК – це яскравий приклад як не треба робити, бо якщо на кону стоїть питання держави і подальших виборів, то треба знаходити порозуміння», - заявила народний депутат Ірина Констанкевич в ефірі телеканалу «Рада».

Парламентар повідомила, що Європарламент запропонував 1 мільярд євро фінансової допомоги для вирішення цього питання, щоб були представлені усі парламентські партії у ЦВК, тому тут має спрацювати здоровий глузд, а не політичні амбіції.

Термін роботи попереднього складу ЦВК вже давно завершився і мав був призначений новий склад ЦВК, але провладні сили зацікавлені у тому, щоб це був керований склад ЦВК із можливістю ручного регулювання окремих питань, що є найбільшою пересторогою.

Нагадаємо, що спікер парламенту Андрій Парубій повідомив, що представники більшості фракцій висловили думку, що для голосування за оновлений склад Центральної виборчої комісії (ЦВК) потрібні додаткові консультації.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page