top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРОДОВЖУЄ ВІДСТОЮВАТИ У РАДІ УКРАЇНСЬКУ МОВУ


Сьогодні у Верховній раді розпочали обговорення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», зокрема на обговорення було винесено ряд правок.

Народний депутат Ірина Констанкевич запропонувала доповнити преамбулу Закону абзацом наступного змісту: «беручи до уваги, що Російська Федерація, продовжуючи політику колишньої Російської Імперії та Радянського Союзу, здійснює проти України як військову, так і інформаційну та культурну агресію, спрямовану на руйнування української національно-культурної ідентичності».

«Поправкою №24 ми хотіли наголосити на тому, що нищення української ідентичності через витіснення та маргіналізацію української мови і зараз є об’єктом значних зусиль Російської Федерації. Ми не можемо говорити, що наразі українська і Російська мови вільно конкурують. Насправді формально приватні, але фактично підконтрольні російському Кремлю структури цілеспрямовано витрачають значні ресурси, щоб просувати в інформаційному просторі російську мову, витісняючи українську», - наголосила Ірина Констанкевич.

Натомість голова Комітету Микола Княжицький був іншої думки, вважаючи що ця поправка актуальна нині однак вже незабаром втратить її актуальність.

Загалом укропівці подали 46 правок, які в переважній більшості були підтримані комітетом.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page