ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРОДОВЖУЄ ВІДСТОЮВАТИ У РАДІ УКРАЇНСЬКУ МОВУ


Сьогодні у Верховній раді розпочали обговорення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», зокрема на обговорення було винесено ряд правок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ВІДСТОЮЄ ІНТЕРЕСИ АТОВЦІВ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ

Народний депутат Ірина Констанкевич запропонувала доповнити преамбулу Закону абзацом наступного змісту: «беручи до уваги, що Російська Федерація, продовжуючи політику колишньої Російської Імперії та Радянського Союзу, здійснює проти України як військову, так і інформаційну та культурну агресію, спрямовану на руйнування української національно-культурної ідентичності».

«Поправкою №24 ми хотіли наголосити на тому, що нищення української ідентичності через витіснення та маргіналізацію української мови і зараз є об’єктом значних зусиль Російської Федерації. Ми не можемо говорити, що наразі українська і Російська мови вільно конкурують. Насправді формально приватні, але фактично підконтрольні російському Кремлю структури цілеспрямовано витрачають значні ресурси, щоб просувати в інформаційному просторі російську мову, витісняючи українську», - наголосила Ірина Констанкевич.

Натомість голова Комітету Микола Княжицький був іншої думки, вважаючи що ця поправка актуальна нині однак вже незабаром втратить її актуальність.

Загалом укропівці подали 46 правок, які в переважній більшості були підтримані комітетом.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook