top of page

Ірина Констанкевич пропонує відзначити ювілей Габріелі Запольської на загальнодержавному рівні


На відзначенні 160-ої річниці від дня народження Габріелі Запольської  у Прилуцькому Ківерцівського району, де жила письменниця, побувала і народний депутат України Ірина Констанкевич. Пісні, уривки з вистав, вірші місцевої поетеси Надії Корнійчук у виконанні автора і учнів школи глядачі слухали, затамувавши подих.

 Подякувавши присутнім за таку шану до історії свого краю, до її особистостей, Ірина Констанкевич оголосила про своє депутатське звернення до влади щодо відзначення річниці Марії Габріелі Стефанії Корвін-Пйотровської (1857–1921) на державному рівні.

У контексті останніх подій це має особливе значення, адже відносини між нашими народами, польським та українським, повсякчас потерпають від випробувань різної сили і напрямків – від перекручування і хибного трактування історії (сумнозвісна стрічка «Волинь» Войцеха Смажовського) до терактів (обстріл Консульства Польщі у Луцьку).

«Будинок, де мешкала пані Габріеля, нині руйнується. – зауважила Ірина Констанкевич. -  На його відбудову нема коштів ні в районній раді, ні в обласній, та й з державного бюджету їх також не виділять. Тому ми сподіваємося, що залучимо польських інвесторів, які зацікавляться відродженням родового обійстя польської шляхти з волинським корінням. Поляки, до слова, у Ківерцівському районі допомагають відбудовувати костел в Олиці та реалізовують й інші проекти. Не можна руйнувати той крихкий фундамент взаємовідносин України та Польщі. Навпаки його потрібно зміцнювати, аби на цьому фундаменті постала надійна споруда нашої спільної дружби».

Завершилося свято висадженням липової алеї поблизу шкільного подвір’я. Ці світлолюбні дерева були своєрідною візитівкою маєтностей Корвін-Пйотровських на околиці Прилуцького. 

コメント


bottom of page