top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ПРОФТЕХОСВІТА ПОВИННА ФІНАНСУВАТИСЬ ІЗ ДЕРЖБЮДЖЕТУ


У 2018 році на обласний бюджет Волині держава планує «перекинути» ще 10 профтехучилищ. Про це під час прямого ефіру на телеканалі «Аверс» розповіла народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич. 

Ірина Мирославівна зауважила, що починаючи з 2016 року професійно-технічна освіта поступово переходить на фінансування місцевих бюджетів, що призводить до закриття деяких з них.

«Далеко не всі місцеві бюджети можуть утримувати профтехосвітні заклади, адже це чималі витрати. Сьогодні за рахунок Волинського обласного бюджету фінансуються 6 таких закладів, з 2018 року уряд хоче «перекласти» ще 10. Це обтяжить додатково обласний бюджет на 100 мільйонів гривень, адже потрібно сплачувати зарплати, стипендії, енергоносії. Але в Києві не думають, що це непосильна ноша», – наголосила нардеп.

Ірина Констанкевич зазначила, що у серпні зверталась щодо цього питання в Міністерство фінансів. 

«У нашій країні, на жаль, Мінфін диктує, скільки має бути шкіл, училищ, університетів. Мені прийшла відповідь за підписом заступника Міністра фінансів, що місцеві бюджети нібито мають чималі суми не перерозподілених коштів і тому вони можуть утримувати профтехосвіту. Я та мої колеги із УКРОПУ переконані, що професійно-технічні заклади повинні фінансуватись із державного бюджету. На всі заклади професійної освіти потрібно 6,3 мільярда гривень. Мінфін каже, що цих коштів немає, проте ми бачимо, що мільярди йдуть на силові структури. На жаль, цей дисбаланс вже стає нормою, а не винятком», – констатує Ірина Мирославівна.

bottom of page