top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПІДТРИМАЛА ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО СІМЕЙНІ ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА


У вівторок, 22 травня Верховна Рада прийняла законопроект про стимулювання і розвиток сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності (№7060).

За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів при необхідних голосів 226 голосах.

Цей законопроект пропонує:

- існуючу корупційну модель безоплатної приватизації земель в частині їх відведення для особистого селянського господарства замінити на прозорий механізм передачі землі на аукціонах для розвитку сімейних ферм на умовах оренди, площею до 5 гектар, учасниками яких є виключно громадяни України, які мають в обробітку менше 20 га землі;

- відповідні землі мають використовується виключно для вирощування багаторічних насаджень, тваринництва, овочівництва, органічної продукції та зберігання і переробки сільськогосподарської продукції, а також виключно у господарській діяльності сімейного фермерского господарства;

- безоплатну приватизацію земель для ведення особистого селянського господарства залишити виключно працівникам соціальної сфери села, учасникам АТО та сім’ям загиблих в АТО і Революції Гідності;

- встановити дієві запобіжники, які унеможливлять спекуляцію із землями, отриманими безоплатно протягом перших 7 років;

- удосконалити порядок проведення земельних аукціонів.

Підтримала законопроект і народний депутат Ірина Констанкевич.

«Даним законопроектом передбачено підтримку сімейних фермерських господарств, які будуть мати спрощену систему оподаткування. Тим одноосібникам, які зареєструються як сімейне фермерське господарство, протягом десяти років держава сплачуватиме єдиний соціальний внесок. Першого року держава сплачуватиме 90%, на другий рік – 80%, на третій – 70%, а люди в цей час зможуть розвивати своє господарство, закупити необхідне обладнання», - наголосила нардеп.

Законопроектом пропонується забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб - підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надати їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи.

«Обсяги неофіційного (фактично - тіньового) ринку у секторі селянських господарств в останні роки суттєво зростають - за експертними оцінками, по овочах він перевищує 80%, м’ясу - 60%, молоку - 40%. При цьому, ще декілька років тому дані показники були на 10-15 відсоткових пунктів нижчими», - йдеться у пояснювальній записці.

Зазначається, що при створенні державою сприятливих умов розвитку щонайменше від 200 тис. до 1 млн. 100 тис. селянських господарств могли б вийти з тіні, набувши статусу суб’єкта підприємницької діяльності  (сімейного фермерського господарства).

Також, народні депутати підтримали в першому читанні законопроект № 6049-д, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Законопроектом пропонується забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб - підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надати їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи, за умови відповідності сукупності таких критеріїв: - здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство"; - зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням; - здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси; - не використання праці найманих осіб; - членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України; - площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законопроектом також передбачено: - пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років); - встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Також, Верховна Рада України проголосувала за законопроект №7403-д, що був підготовлений Комітетом з питань податкової та митної політики. Цим законопроектом передбачається повернення бюджетного відшкодування ПДВ тільки сільськогосподарським виробникам при експорті ними вирощених сої та насіння ріпаку. Однак не всі товаровиробникиможуть бути експортерами, мається на увазі малі та середні. А в законопроекті №7403-2, який був зареєстрований 29 грудня 2017 року (одразу після прийняття «олійних правок») прописана норма щодо повернення відшкодування ПДВ усім товаровиробникам.

«Ми разом з колегами народними депутатами-членами аграрного комітету є авторами цього законопроекту, послідовно відстоювали позицію аграріїв щодо виправлення прийнятих олійних правок. Але, на жаль цей законопроект не набрав необхідної кількості голосів, тому ми з колегами прийняли рішення підтримати доопрацьований законопроект 7403-д, для того щоб в основному вирішити критичне питання по олійним правкам, а це значно покращує позицію аграріїв. В свою чергу це принесе більшу користь нашим аграріям, чим та ситуація, яка існує на сьогоднішній день» - зауважив один із ініціаторів законопроекту, народний депутат України Вадим Івченко.

Законопроекти прийняті лише в першому читанні, тому автори закликають до співпраці та внесенні необхідних поправок.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page