Ірина Констанкевич: «Результати виборів показали відсоток недовіри до влади»


Здобути додаткові голоси електорату Петру Порошенку допомогли два фактори: потужний адмінресурс та організована сітка для підкупу виборців. Таку думку в ефірі телеканалу «Аверс» висловила народний депутат України Ірина Констанкевич, коментуючи результати першого туру виборів Президента.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ВОЛИНСЬКОМУ СЕЛІ РОЗПОВІЛИ ПРО ФІНАНСОВУ ПІРАМІДУ ПОРОШЕНКА

Ірина Мирославівна зауважила, що на її, 23 виборчому окрузі, інтерес людей до політичного життя країни досить високий. Явка виборців склала тут майже 68%.

«Незмінним лідером на виборчих перегонах у 23 окрузі залишилася Юлія Тимошенко. Цього разу за неї проголосувало 22 %. На другому місці – Петро Порошенко, на третьому  – Володимир Зеленський. Згідно із проведеним нами аналізом симпатій електорату, Зеленського більше підтримали у містах і в селах, які поблизу них. Щодо Олександра Шевченка, який представляє нашу політичну партію «УКРОП», і за якого, до речі, я і голосувала, то він набрав близько 3%. Звичайно цього було замало, аби потрапити у другий тур. Але наша партія розуміє, що нам ще потрібно багато працювати», – зазначила народний депутат.

На думку Ірину Констанкевич, на рейтинг Петра Порошенка вплинули  організований підкуп виборців на користь цього кандидата та використання адміністративного ресурсу. Додамо, що за кілька днів до виборів у селі Шлапань Любешівського району під час зустрічі з народним депутатом, люди на камеру розповіли, що у їхньому населеному пункті здійснюють підкуп виборців за Порошенка. До слова, після виходу матеріал на телеканалі «Аверс», даним прецендентом зацікавилися і правоохоронці.

Ірина Мирославівна додала, що саме  напередодні виборів почали виплачувати, так звані, одноразові доплати до пенсій, монетизовані субсидії та оголосили про впровадження нових соціальних допомог для багатодітних.

«За словами політолога Володимира Фесенка, ці фактори призвели до зростання голосів за Порошенка на 5 %. Але рейтинг Президента в той же час демонструє і його антирейтинг, який наближається до 85 %. Додам, що, згідно із даними соцопитувань, практично такий же відсоток громадян України не довіряє чинній владі. І це по суті їй вирок», – каже народний депутат.

Ірина Констанкевич говорить, що здивована реакцією суспільства щодо результатів виборів.

«Те, що пишуть у соціальних мережах,  – це нецивілізована і недемократична реакція. Вважаю, що як демократична держава, ми повинні ставитися з повагою до думки інших. Я навіть на собі відчула реакцію осуду, мовляв, як ти можеш бути в опозиції, якщо держава в небезпеці. Думаю, що це робиться свідомо для розколу суспільства. Але країна не може бути унітарною в думках. Окрім того, одному із кандидатів у Президенти була надана можливість у п’ять років, аби втримати свій рейтинг, а інший взагалі не був у політиці. Якщо залишиться чинна влада, то на зміни годі очікувати. За цієї системи корупція так і залишиться органічною складовою, далі зароблятимуть на війні, необгрунтовано зростатимуть тарифи… Після зміни влади, сподіваюся, буде інакше. Зеленський – нове обличчя у політиці. Його називають постмодерним політиком, тобто той, який утверджується через заперечення. А щодо його бачення розвитку країни, то мені було б цікаво про нього почути під час дебатів. Хоча для себе маю вже сталу думку щодо голосування у другому турі», – зауважила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook