top of page

Ірина Констанкевич: Робітничі професії у Дніпрі стали неактуальними


Реформа децентралізації та недалекоглядні дії міської влади у формуванні регіонального замовлення спричинили скорочення кількості учнів робітничих професій та поставили під загрозу функціонування семи професійно-технічних закладів освіти у місті Дніпрі. Про це під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

«Ситуація у Дніпрі щодо зменшення регіонального замовлення у 2018 році для закладів профосвіти з трьох тисяч до однієї стала першим тривожним дзвінком і продемонструвала нерозуміння з боку міського голови Дніпра стратегічної важливості робітничих кадрів для міста», – наголосила вона.

За словами представниці УКРОПу, проблеми почалися після рішення уряду у 2016 році передати фінансування профосвіти на нижчий, обласний рівень та у міста обласного значення.

«Це рішення було непродумане. Воно не базувалося ані на аналітичних матеріалах, ані на наукових дослідженнях чи висновках експертів у освітянському середовищі. Це рішення мало радше політичний характер і ґрунтувалося на фінансово-економічних аргументах Міністерства фінансів, які, на жаль, у сфері освіти не завжди мають прогнозовані та корисні наслідки», – переконана Ірина Констанкевич.

Цю ж позицію підтримав перший заступник голови комітету Олександр Співаковський, прокоментувавши дії мера Дніпра так: «Повноваження міській владі дали, а розуму не дали…»

Також Ірина Констанкевич підкреслила, що в ситуації, яка склалася, Мінфін спільно з Міносвіти мали б розробити нормативну базу для врегулювання проблем з фінансуванням закладів професійно-технічної освіти. Але уряд досі цього не зробив.

«Зараз треба проаналізувати всю створену нормативну базу для доопрацювання та розроблення чітких механізмів взаємодії різних органів влади, щоб змінити критичну для регіонального замовлення в обласних центрах ситуацію. Можливо, потрібно також внести зміни в систему управління закладами професійно-технічної освіти, зробивши її ефективнішою й такою, що працюватиме на регіональну та всеукраїнську економіку», – зауважила нардеп від УКРОПу.

На засіданні Комітету з питань науки і освіти одноголосно були підтримані рекомендації, зокрема парламенту – прискорити розгляд законопроектів для врегулювання формування регіонального замовлення у закладах профтехосвіти, уряду – прискорити внесення до ВРУ законопроекту «Про професійну (професійно-технічну) освіту», а також тримати на контролі стан профосвіти Дніпра.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page