top of page

Ірина Констанкевич: Розподіл земель на Волині відбувається із систематичним порушенням законодавства


Головне управління Державної служби геодезії, картографії та кадастру у Волинській області здійснює розподіл земель із систематичним порушенням законодавства. Про це в коментарі журналістам 8 лютого заявила народний депутат із Волині Ірина Констанкевич.

«До мене як до народного депутата впродовж минулого року надійшло чимало звернень стосовно розподілу земель: про те, що не враховуються інтереси громад, що чиновники йдуть на численні зловживання. Ця ситуація типова для всієї області. І це свідчить про те, що начальник управління Василь Василенко свідомо йде на такі правопорушення і не дослухається до людей», – сказала Ірина Констанкевич.

Василь Василенко очолював головне управління Держгеокадастру ще за часів Януковича, однак не був звільнений за законом про очищення влади. У 2014-2015 роках суд задовольнив 8 позовів проти управління, яке, зокрема, виділило 44 га земель сільгосппризначення підставним особам. Серед типових порушень, які допускала установа, – відсутність погодження виділення земель, що розташовані поза межами сіл і селищ, з радами цих населених пунктів, як того вимагає закон. Часто землі виділялися людям, які не є мешканцями не те що сіл чи селищ, розташованих поруч, а й навіть області. Крім того, нарізалися ділянки в прибережній зоні озера Світязь, а також землі, на яких, за попередніми даними, виявлені поклади бурштину.

«Виділення земель відбувається без погодження. Це таємниця за сімома замками. Ниточки ведуть до Києва», – зазначила народний депутат.

Крім того, очільник головного управління Держгеокадастру на Волині активно усуває з ринку компанії, що займаються виготовленням  землевпорядної документації та проводять оцінку землі. А неналежне ставлення чиновника до інвентаризації земель сільськогосподарського призначення призвело до того, що 9,3 тис. га угідь не були надані в користування та поросли чагарниками, розповіла Ірина Констанкевич.

Політик також повідомила, що під час останньої сесії Волинська обласна рада звернулася до міністра агрополітики Тараса Кутового з пропозицією звільнити Василя Василенка із займаної посади. «В обласній раді представлені різні фракції, але цього разу всі були одностайними в тому, що це беззаконня необхідно припинити і надати правову оцінку діям керівника Волинського обласного управління Держгеокадастру», – наголосила Ірина Констанкевич.

Зі свого боку, представниця УКРОПу має намір звернутися з цього питання до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Генерального прокурора України та НАБУ.

Нагадаємо, народний депутат Віталій Купрій заявив, що в Держгеокадастрі відновлюються корупційні схеми під керівництвом першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка.


8 лютого 2020р.

Opmerkingen


bottom of page