top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗАГРОЖУЄ КОЛАПС ЧЕРЕЗ БРАК ФІНАНСУВАННЯ


Системі вищої освіти в Україні загрожує повний колапс через брак фінансування. Йдеться, зокрема про технікуми та коледжі, які входять до складу вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Про це на засіданні парламентського комітету з питань науки і освіти заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

За її словами, наразі на сумарні видатки, пов'язані із зарплатами та нарахуваннями працівникам коледжів і технікумів та оплатою комунальних послуг, не вистачає близько двох мільярдів гривень.

«Не реагувати на цю ситуацію та лише говорити про відсутність коштів – нечесно й безвідповідально по відношенню до освітян, які працюють у таких закладах, сумлінно виконують свою роботу та надають освітні послуги. На місцях існує велика тривога за долю коледжів і технікумів, які входять до складу університетів», – підкреслила Ірина Констанкевич.

На її переконання, існуючу проблему можна було передбачити ще взимку, бо вже тоді було зрозуміло, що університети, до складу яких входять коледжі й технікуми, не мають додаткових коштів на їхнє утримання. Труднощі, пов'язані з нестачею асигнувань, виникли вже у січні – травні. У зв'язку з цим депутати від УКРОПу запропонували компенсувати частину існуючого дефіциту за рахунок коштів резервного фонду.

Відповідна ініціатива передбачена законопроектом № 8435 «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо збільшення видатків для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які входять без статусу окремих юридичних осіб до складу вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації».

«Ми запропонували знайти ці кошти у резервному фонді. Йдеться про 1 мільярд 200 тисяч гривень, які зможуть хоча б частково покрити найгостріші потреби таких освітніх закладів», – зауважила Ірина Констанкевич.

4 липня парламентський комітет з питань науки і освіти одноголосно схвалив законопроект, який запропонували укропівці, та рекомендував Верховній Раді ухвалити його за основу та в цілому. Крім того, члени комітету рекомендували парламенту пришвидшити розгляд відповідного документа.

«Я можу тільки низько вклонитися тим, хто написав цей законопроект, і депутатам, які його зареєстрували. Якщо нічого не змінити, то в четвертому кварталі цього року зарплати не буде не лише в коледжах і технікумах, а й в університетах. Таким чином, до кінця року ми можемо взагалі зупинити освітній процес у всій вищій освіті», – наголосив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comentários


bottom of page