top of page

ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: СТВОРЕННЯ ОПОРНОЇ ШКОЛИ – МОЖЛИВІСТЬ РОЗВИВАТИ ОСВІТНІЙ ЗАКЛАД


Проблеми загальноосвітніх навчальних закладів обговорили під час зустрічі народного депутата від УКРОПу Ірини Констанкевич із педагогічним  та батьківським колективами ЗОШ I-III ступенів № 4 міста Ківерці.

Під час огляду школи нардеп також відвідала бібліотеку, де подарувала публіцистичну та історичну літературу для поповнення книжкового фонду навчального закладу. Ірина Мирославівна наголосила, що завжди готова підтримати бібліотеки новими виданнями та закликала працівників звертатись із проханнями щодо необхідної літератури.

У ході обговорення проблематики школи педагогами було озвучено чимало потреб закладу. Зокрема, нестача додаткового комп’ютерного класу. На сьогодні, у ЗОШ № 4 навчається 840 учнів. Директор школи Наталія Беньковська зауважує, що одного комп’ютерного класу дуже мало для такої кількості дітей.

Парламентар розповіла, що цього року за кошти із фонду соціально-економічного розвитку будуть придбані нові комп’ютери для декількох шкіл 23-ого округу, у цей перелік увійде і школа № 4 міста Ківерці.

Ще одна гостра потреба цього навчального закладу – реконструкція стадіону.

«На спортивному полі не проводили ніяких робіт із відкриття школи. Він не огороджений від проїжджої частини, кожен урок фізкультури вчителі пильнують, аби діти не потрапили під машину», – розповіла керівник освітнього закладу.

За словами Ірини Мирославівни, у наступному році буде можливість оновити стадіон у рамках державної програми.


«В бюджеті 2018 року передбачена програма «Спортивні поля». В Києві я з’ясую, яка форма подачі заявки. На цю програму передбачені чималі кошти, тому, думаю, варто спробувати взяти участь та реалізувати такий проект», – зазначила нардеп.

Батьківський колектив особливо стурбований проблемою заміни віконних блоків, адже вже скоро настануть морози. За сприяння Ірини Констанкевич у серпні 2017 року з державного фонду соціально-економічного розвитку надійшли кошти  на придбання та встановлення енергозберігаючих вікон у декількох школах Ківерцівщини. Зокрема, й у ЗОШ № 4. Проте відділ освіти затягнув процес освоєння цих коштів і вікна досі не встановлені. Батьки неодноразово звертались до начальника районного відділу освіти  Миколи Грибука щодо цього питання. У ході зустрічі нардепа із колективом школи, чиновник пояснив, що затримка спричинена об’єктивними обставинами і запевнив, що вікна будуть встановлені до кінця цього року.

Під час спілкування вчителі також підняли питання забезпечення кабінетів хімії та фізики необхідним обладнанням та реактивами. Зараз педагоги можуть показати дітям дослід лише на відео.

Голова Ківерцівської районної ради, укропівець Василь Хмілевський наголосив, що покращення матеріально-технічної бази залежить від фінансування, яке навчальний заклад може отримати, переформатувавшись у опорну школу.

Цю думку підтримала і народний депутат.

«Опорні школи  отримують прямі державні субвенції, так як і об’єднані громади. Це дає можливість придбати все необхідне для повноцінного навчального процесу та забезпечити розвиток освітнього закладу», – підкреслила Ірина Констанкевич.

Народний депутат також відзначила активність батьківського колективу школи. За цей рік батьки спільно із фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» реалізували сім проектів, у рамках яких були придбані дошки, парти та шафи. Варто зауважити, що  проекти були втілені у різних класах початкової та середньої ланки.


Після відвідування навчального закладу, Ірина Мирославівна зустрілась із Ківерцівським міським головою Володимиром Жгутовим та оглянула, як проходять роботи із освітлення вулиці Чкалова.

Цього року Ірині Констанкевич вдалось залучити 657 тисяч гривень із державного фонду соціально-економічного розвитку на освітлення автошляху. Вулиця є частиною траси Р-14, що пролягає через Ківерці, Маневичі, Любешів та Камінь-Каширський. Володимир Жгутов розповів, що за останні три роки кількість автомобілів значно зросла, тому з’явилась нагальна потреба провести освітлення цієї вулиці. Протяжність дороги, яку потрібно було освітлити, становить близько трьох кілометрів. Частину коштів виділило місто та область, цього було недостатньо, тому залучили й нардепа.

Ірина Мирославівна наголосила, що дорога Р-14 є стратегічно важливою для всього 23-ого округу.


«Цей автошлях є межею міста та держлісфонду. Майже на всій протяжності, яку ми освітлюємо, розташовані житлові будинки. Дорогою постійно рухається транспорт різного тоннажу, тому було надзвичайно важливо встановити тут ліхтарі. Це дасть змогу запобігти аварійним ситуаціям та збереже чимало життів. Планую й надалі залучати кошти на освітлення та ремонт цієї траси, адже вона є головною автомобільною артерією для всього округу», – підсумувала парламентар. 

Comments


bottom of page